AGON – nowa seria monitorów od firmy AOC

Reklama

AGON to termin wywodzący się ze starożytnej Grecji. Oznacza on „zawody” oraz „rywalizację”. Nieprzypadkowo taką nazwę będzie nosiła nowa seria monitorów AOC kierowanych do graczy – zarówno tych profesjonalnych, jak i domowych entuzjastów.

Wszystkie monitory z serii AGON będą charakteryzować się odświeżaniem obrazu na poziomie 144 Hz lub wyższym, regulacją wysokości, wbudowanymi głośnikami, hubem USB 3.0, bardzo krótkim czasem reakcji (od 1 milisekundy), oraz technologią FlickerFree, która redukuje zmęczenie oczu.

W planach jest dziesięć modeli o przekątnych ekranu od 24 (format 16:9) do 35 cali (format 21:9). Ich rozdzielczości będą zaczynały się od Full HD (1920×1080 px), poprzez Quad HD (2560×1440 px), na Ultra HD (3840×2160 px) kończąc. Monitory zostaną oparte na matrycach IPS bądź TN. Każdy będzie wspierał technologię zapobiegającą rozrywaniu obrazu NVIDIA G-SYNC lub AMD FreeSync. Ponadto wszystkie modele będą wyróżniać się charakterystycznym, dynamicznym wzorem umiejscowionym na tylnej części panelu.

Pierwsza prezentacja serii AGON  miała miejsce 23 marca w Pekinie i została przeprowadzona przez zawodników dywizji Dota 2 z drużyny eSportowej Natus Vincere.

Pierwsze modele monitorów z serii AGON pojawią się na rynku europejskim w czerwcu br. Wszystkie modele monitorów AOC podlegają 3-letniej gwarancji producenta.

Źródło: AOC

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "AGON – nowa seria monitorów od firmy AOC"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.