AMD APU Richland: garść informacji o nowych dektopowych procesorach AMD

Reklama

W marcu br. byliśmy świadkami premiery mobilnych procesorów AMD APU Richland, które zostały wyposażone w wydajny układ graficzny oraz charakteryzujące się niskim poborem mocy. Dziś serwis ChipLoco opublikował nieoficjalne informacje na temat desktopowej odmiany w/w procesorów. Zobaczymy jak do tych informacji ustosunkuje się AMD.

Topowe modele A10-6800K i A10-6700 wyposażone zostały w cztery rdzenie o maksymalnym taktowaniu odpowiednio 4,4 i 4,3 GHz. Dodatkowo oba oferują zintegrowaną grafikę Radeon HD 8670D. Model A10-6800K dodatkowo może się pochwalić odblokowanym mnożnikiem. Układy te będą głównymi konkurentami względem najsłabszych modeli Intel Core i5 z rodziny Ivy Bridge oraz pradopodobnie Haswell, natomiast wydajność ich zintegrowanej grafiki jest już znacznie wyższa (przynajmniej jeżeli chodzi o porównanie do dostępnego już modelu Core i5 3470).

Procesory A8-6600K i A8-6500 również zostały wyposażone w fizyczne cztery rdzenie, lecz w tym przypadku pracują one z zegarem 4,2 i 4,1 GHz. Producent zastosował w nich zintegrowaną grafikę Radeon HD 8570D, która oferuje znacznie wyższą wydajność względem konkurencyjnego Core i3 3240. Pierwszy z nich, oznaczony literką K na końcu, ma odblokowany mnożnik.

Najsłabszy przedstawiciel nowej serii – A6-6400K – ma już tylko dwa rdzenie o taktowaniu do 4,1 GHz, zintegrowaną grafikę Radoen HD 8470D oraz odblokowany mnożnik. Jego wydajność w benchmarkach graficznych jest zauważalnie wyższa niż w przypadku konkurencyjnego Core i3 3200.

amd-apu-richland-procesor-specyfikacja

Według serwisu ChipLoco desktopowe procesory AMD APU Richland mają zadebiutować 4 czerwca, natomiast ich ceny wynosić będą od 69 do 142 dolarów.

źródło: ChipLocohttp://dg35.ru/bistriy-zaym-cherez-kontakt-1.phptopoddeeoпроверка сеопрограммы для взлома социальных сетей скачатьвзломать одноклассники зная логинslots gratis descargar

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "AMD APU Richland: garść informacji o nowych dektopowych procesorach AMD"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*