BenQ EW2770ZQZ – monitor z nowymi możliwościami

Reklama

BenQ wprowadził na polski rynek 27 calowy monitor z serii EW przeznaczonej do pracy i wideo rozrywki – model QHD BenQ EW2770ZQZ. Monitor wyposażono w matrycę IPS o wysokim kontraście (3000:1) i rozdzielczości QHD (2560×1440) i jasności 350 nitów. BenQ EW3270ZL to pierwszy monitor z nowymi rozwiązaniem BenQ Brightness Inteligence Plus (B.I.+) oraz znanymi już Smart Focus, Flicker-free i Low Blue Light. Nowością jest również bardzo cienka ramka wokół ekranu.

Zastosowane po raz pierwszy rozwiązanie Brightness Intelligence Technology Plus (B.I. +Tech) to inteligentne, automatyczne dostosowywanie jasności i temperatury barwowej wyświetlanego obrazu do jasności i temperatury barwowe otaczającego oświetlenia. Jasność obrazu dostosowywana jest także do analizowanej na bieżąco, wyświetlanej treści. Oznacza to, że doskonale widoczne są szczegóły zarówno w najciemniejszych jak i najjaśniejszych partiach nawet szybko zmieniających się obrazów. Funkcja znakomicie poprawia komfort oglądania filmów i innych materiałów wideo. Działanie funkcji można oczywiście wyłączyć.

Przykład działania na filmie:

Adjust by duration to nowa funkcja automatycznie zmieniająca (zmniejszająca) temperaturę barwową obrazu w miarę upływu czasu jaki spędzamy przed monitorem. Im dłużej pracujemy tym cieplejszy staje się obraz monitora.

Monitor zapewnia 8-bitową obsługę kolorów, 100% zgodność kolorów z paletą sRGB i Rec. 709 co m.in. gwarantuje, że oglądane filmy widzimy w takich barwach jak stworzył je operator i reżyser.
Funkcja Smart Focus pozwala zdefiniować (wskazać) fragment obrazu na którym koncentrujemy uwagę, pozostała część ekranu zostanie przyciemniona.

W trosce o jak najmniejsze męczenie wzroku w monitorze zastosowano niemigoczące podświetlenie ekranu LED (Flicker-Free) i oraz ulepszoną technologię ocieplenia obrazu (Low Blue Light Plus). Nowe rozwiązanie polega na usunięciu z widma światła podświetlającego ekran najbardziej szkodliwej dla oczu niebiesko-fioletowej (420-455nm) składowej widma przy jednoczesnym pozostawieniu nieszkodliwej składowej niebiesko-turkusowej (455-480nm). Rozwiązanie to nie zaburza kolorystyki oglądanego obrazu a znacznie zmniejsza zmęczenie oczu.

Parametry techniczne BenQ EW2710QZ.

 • Rozmiar ekranu‎: 27 cali‎,
 • Podświetlenie Matrycy‎: LED‎,
 • Proporcje obrazu‎: 16:9‎,
 • Rozdzielczość (maks.)‎: 2560 x 1440‎,
 • Pixel Pitch (mm)‎: 0.233‎,
 • Jasność (typowa)‎: 350‎,
 • Nominalny współczynnik kontrastu (typowy)‎: 1000:1‎,
 • Rodzaj panelu‎: IPS‎,
 • Kąt widzenia (lewo/prawo;góra/dół) (wsp. kontr.>=10)‎: 178/178‎,
 • Czas reakcji (Tr+Tf) (typowy)‎: 14ms,5ms(GtG)‎,
 • Wymiary (wys. x szer. x gł. w mm)‎: 460.6 x 613.8 x 198.1 (mm).

Monitor kosztuje około 2000 złotych.

 

Źródło: BenQ

 

 

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "BenQ EW2770ZQZ – monitor z nowymi możliwościami"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.