BUQU – powiew świeżości wśród powerbanków prosto z USA

Reklama

Rynek powerbanków jest bardzo bogaty. W obliczu coraz większych ekranówi coraz większego zapotrzebowania na energię przez nasze smartfony, posiadanie takiego urządzenia jest bardzo przydatne, ba – coraz częściej nawet konieczne. Bolączką większości powerbanków jest jednak ich waga i wymiary oraz niezbyt atrakcyjny wygląd. W odpowiedzi na ten stan rzeczy amerykańska marka BUQU proponuje zupełnie nowy, atrakcyjny styl przenośnych ładowarek.

Główną ideą przyświecającą twórcom BUQU jest tworzenie produktów, które pozwalają wy-razić swoją indywidualność i oderwać się od ogólnie przyjętych norm – nie bez przyczyny nazwa marki jest skrótem od Be Unique. I trzeba przyznać, że design i pomysłowość BUQU stoją na wyso-kim poziomie, ale idą też w parze z funkcjonalnością.

Zacznijmy od tego, co jest wyróżnikiem marki na tle innych producentów powerbanków, a więc atrakcyjnego wyglądu. Do wyboru mamy kilkanaście modeli – począwszy od soczystych arbu-za i ananana, przez zwierzęta (świnka, pingwin, kaczuszka) po tak bardzo modne wśród kobiet pu-szyste pompony. Jest też duszek (świecący w ciemności), granat i ciastko – ten ostatni inspirowany osobą światowej klasy DJ’a – Steve’m Aoki.

Niebanalny, ciekawy i zabawny design to jednak nie wszystko. Ogromną wagę przywiązano do tego, aby BUQU były maksymalnie praktyczne i funkcjonalne. Pierwszą rzeczą, która zasługuje na pochwałę są niewielkie gabaryty i niska waga. W połączeniu z zamontowanym metalowym klipsem, daje nam to świetny brelok, który możemy przypiąć gdziekolwiek chcemy – do plecaka, paska czy szlufki od spodni.

Takie rozwiązanie ułatwia nam zabranie ze sobą powerbanka oraz umożliwia nam korzystanie z niego „w biegu” – niezależnie czy wybieramy się na spacer, rower, zakupy czy imprezę. Pojemność powerbanka to 2500mAh a wiec niedużo w porównaniu z innymi modelami dostępnymi na rynku. Z drugiej strony taką pojemność można porównać do klasycznej pojemności baterii montowanych w naszych telefonach, co oznacza, że z BUQU w przybliżeniu dwukrotnie wydłużymy czas działania na-szego smartfona.

Każdy powerbank BUQU wyposażono w klasyczne złącza – microUSB służące do ładowania urządzenia oraz USB-A, do którego podłączamy telefon. Praktycznym dodatkiem jest ledowy wskaź-nik naładowania powerbanka.

Jak deklaruje Polski dystrybutor marki, firma My Adventure Sp. z o.o., powerbanki będą dostępne w sprzedaży w przeciągu najbliższych kilku tygodni. To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę fakt, że wakacje oraz okres festiwali trwają w najlepsze. Sugerowana cena detaliczna: 109zł / 119 zł.

Źródło: BUQU

Reklama
1 Komentarz o "BUQU – powiew świeżości wśród powerbanków prosto z USA"

  1. To wcale nie tak dużo jak za taki powerbank w mojej ocenie, myślę, że wiele osób skusi się na taki zakup 🙂

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.