Edimax XGS-5008 – 8-portowy przełącznik 10GbE Web Smart

Reklama

Szybkie sieci 10GbE nie są już platformą, na którą mogą sobie pozwolić tylko duże przedsiębiorstwa. Coraz większa adaptacja adapterów 10GbE NIC przez producentów serwerów i pamięci masowych otwiera możliwość wdrożenia 10GbE dla wszystkich klientów –  XGS-5008 posiada standardowe wsporniki rack 1U do integracji z najpopularniejszymi systemami montowania na rynku. XGS-5008 to doskonały wybór, aby zwiększyć wydajność i efektywność środowiska sieciowego.

Inteligentne narzędzia zwiększające wydajność sieci

XGS-5008 oferuje inteligentne narzędzia do monitorowania sieci, które pozwalają poprawić wydajność sieci. Funkcje zabezpieczeń i zarządzania obejmują kontrolę przepustowości i VLAN (tagowanie IEEE 802.1Q VLAN i VLAN opartą na potach). Korzystając z interfejsu internetowego administratorzy mogą skonfigurować sieci VLAN w celu segregowania ruchu i skonfigurować ustawienia agregowania łącza, aby utworzyć trasy dla ruchu priorytetowego. Dodatkowo funkcje te oferują dodatkową ochronę na krawędzi sieci, a dostęp do interfejsu konfiguracyjnego chronionego hasłem jest zdalny.

Wykorzystanie istniejącej infrastruktury

Prostsza i bardziej efektywna metoda migracji do 10-Gigabitowej sieci Ethernet. Dzięki wstecznej kompatybilności z siaciami Fast Ethernet i Gigabit wykorzystującej istniejące okablowanie Cat 5e. Wystarczy wymień okablowanie na standard Cat 6a lub wyższy by uzyskać prędkość połączenia 10GbE. Okablowanie w standardzie Cat 6 umożliwi korzystanie z połączenia 10GbE na kablach miedzianych na dystansie do 37M (z AXTLK) albo 55M (bez AXTLK). W przypadku istniejącego okablowania w standardzie Cat 6a or Cat 7, klient bęzie mógł korzystać z prędkości 10GbE na dystansie do 100m.

Rozszerzona obsługa środowisk konwergentnych

Rosnące zapotrzebowanie na przepustowowść, które obsługuje aplikacje intensywnie korzystające z sieci, rosnące zużycie danych i szerokie rozpowszechnianie wizualizacji serwerów i pamięci masowych, powodują wąskie gardło sieci w górę, tak że rozwiązania 10 Gigabit są bardziej krytyczne niż kiedykolwiek wcześniej. Większa ilość danych wideo i mobilnych powoduje przeciążenie sieci Gigabit kiedy coraz więcej urządzeń użytkowników domga się większej przepustowości. Ponad 90 procent serwerów jest teraz dostarczanych z opcjami portów 10GbE, przy czym zużycie danych podwaja się niemal co dwa lata. Edimax Pro XGS-5008 10GbE zapewnia atrakcyjne cenowo rozwiązenie dla małych i średnich firm oraz większych przedsiębiorstw, przy stałym wzroście wymagań związanych z siecią. Serwery, stacje robocze, pamięci masowe i przełączniki mogą teraz lepiej wykorzystać potencjał 10 GbE niż kiedykolwiek wcześniej.

Kluczowe cechy

  •  Osiem 10 gigabitowych portów Ethernet
  •  Automatyczne wykrywanie usterek przy zbyt wysokim / niskim natężeniu i napięciu
  •  Obsługa Access Control List (ACL)
  •  Prędkość przełączania: 160Gb/s i szybkość przesyłania: 119 Mp/s
  •  Obsługa QoS w standardzie IEEE802.1p z 8 kolejkami priorytetowymi
  •  Obsluga VLAN w standardzie IEEE 802.1Q-based dla segmentacji sieci w celu poprawy wydajności i bezpieczeństwa
  •  Obsługa sieci w stanadrdzie IPv4/IPv6
  •  Obsługa IGMP Snooping V1 / V2
  •  Wielkość tabeli MAC adresów do 16K oraz obsługa “jumbo frame” do 9KB
  •  Możliwość montażu w szafie 1U lub pracy wolnostojącej (stalowa obudowa)

Reklama
O autorze

Barbara Trepka
PR&Marketing || In love with technology

Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Edimax XGS-5008 – 8-portowy przełącznik 10GbE Web Smart"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.