Firma THX zostaje wykupiona przez Razera

Reklama

Razer potwierdził zakup większości aktywów THX Ltd. i przyłączenie do zespołu tak zarządu jak i pracowników firmy. Szczegółowe informacje finansowe na temat transakcji, która miała miejsce w pierwszej połowie października, nie zostały ujawnione.

THX działać będzie jako niezależna firma pod własnym zarządem, poza głównym nurtem działań firmy-matki. Co więcej, dział zajmujący się technologią audio będzie mógł we własnym zakresie pozyskiwać partnerów i nawiązywać umowy z innymi niż Razer producentami sprzętu, dostawcami usług i partnerami finansowymi.

“Od ponad 30 lat THX szczyci się zasłużoną pozycją jednego ze światowych liderów technologii audio i certyfikacji” – powiedział Laurie Fincham, główny inżynier technologii audio THX. “Waga, którą Razer przywiązuje do designu i innowacji powoduje, że ekscytuję się naszym nowym partnerstwem. Razer będzie wspierać nas w realizacji naszych wizji nowych doświadczeń audiowizualnych”.

CEO THX, Ty Ahmad-Taylor, dodaje: “Naszym priorytetem było zawsze, by każdy – niezależnie od wybranego medium – mógł doświadczyć rozrywki na najwyższym poziomie jakości. We współpracy z Razer możemy kontynuować ekspansję na jeszcze niezbadane obszary, jednocześnie dostarczając klientom doskonałe rozwiązania dostosowane do ich stale ewoluujących potrzeb. Jako samodzielna firma THX będzie blisko współpracować z Razer, ale będzie też nadal obsługiwać naszych dotychczasowych partnerów w przemyśle rozrywkowym”.

Jak opisuje to Tan, “Największa, monumentalna wartość THX leży w kompetencjach firmy w dziedzinie certyfikacji, optymalizacji audio i sprawach własności intelektualnej. Spodziewamy się, że Ty, Laurie, kadra kierownicza i pracownicy THX, którzy także zostają na pokładzie, będą kontynuować pracę jako światowy lider innowacji i technologii w obszarze audiowizualnym”.

Źródło: Razer

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Firma THX zostaje wykupiona przez Razera"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.