Hakerzy twierdzą, że wyciekło 1,2 mln kont i haseł; Electronic Arts nie znajduje żadnych dowodów

Reklama

Bitdefender informuje – Zgodnie informacją podaną przez hackerów w Internecie, wyciekło ponad 1,2 mln dostępów do kont Origin, popularnej platformy dla gier Electronic Arts. Platforma Origin jest jedyną, jaką sprzedaje gry EA.

 origin-1

Wyciek zawierał 1 218 229 e-maili i haseł użytkowników Origin w postaci zwykłego tekstu. „Origin został naruszony przez #UGLegion” ogłosili hackerzy “37MB użytkowników Origin; w sumie 1,2 mln”. Szczególne znaczenie ma to, że klient Origin posiada również sekcję płatności, którą można łatwo wypełnić szczegółami płatności.

origin-2

Sekcja płatności kartą zazwyczaj zawiera numery kart kredytowych, kod zabezpieczeń (card security code – CSC) lub credit card verification – CCV, datę ważności, nazwiska, adresy i numery telefonów. Może także zawierać link do konta PayPal do przetwarzania płatności.

origin-3-1024x544

Electronic Arts odpowiedział hakerom za pośrednictwem swojego przedstawiciela i zaprzeczył, że zdarzyło się takie naruszenie. “Informacja ta nie jest prawdziwa” powiedział Sandy Goldberg w wywiadzie dla Softpedia News. “To był sztucznie wygenerowany lista, który nie ma nic wspólnego z Origin.”

Również z oficjalnego konta Origin na Twitter odpowiedziano użytkownikowi, który zapytał o wycie e-maili i haseł. “Przeprowadziliśmy intensywne badania tej informacji i stwierdziliśmy, że jest fałszywa„ podsumował EA. W oddzielnym opracowaniu, grupa hackerska UGLegion ogłosiła także wyciek blisko miliona e-maili, które są połączone z Facebookiem. Informacja ta nie została potwierdzona.

Źródło: Bitdefender

быстрые займы через систему контактпоисковое продвижение в интернетепоисковая оптимизация для googleпродвижение сайтаklasnolom полная версияпрога для взлома одноклассниковjuegos tragamonedas gratis casino europa

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Hakerzy twierdzą, że wyciekło 1,2 mln kont i haseł; Electronic Arts nie znajduje żadnych dowodów"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.