Intel Make Tomorrow – program, który zmieni świat!

Reklama

Od stuleci ludzkość stara się prognozować przyszłość – z różnym skutkiem. Od kilku dekad staramy się przewidywać zachowania rynku i mechanizmy rozwoju gospodarczego. Od kilku lat z kolei zaczynamy prognozować, w jaki sposób będzie zmieniał się rynek pracy i czego powinno się uczyć w szkołach. Intel angażuje się oraz tworzy różne inicjatywy mające na celu rozwój kompetencji zawodowych młodych ludzi w zakresie nowych technologii. Przykładem takiego działania jest program Intel Make Tomorrow.

Analitycy alarmują, że już w 2020 roku w Europie będzie brakować miliona osób w zawodach związanych z nowymi technologiami. Firma Intel, jako jeden z liderów w zakresie nowych technologii, wspiera tradycyjny model edukacji programami ukierunkowanymi na rozwijanie kompetencji potrzebnych nie tylko dzisiaj, ale także w niedalekiej przyszłości. Podczas tegorocznej edycji jednej z największych imprez technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej – InfoShare 2017, Intel poinformował o starcie i założeniach pilotażowego programu Intel Make Tomorrow Poland.

W naszym kraju jest wielu utalentowanych, młodych ludzi, którzy nie zawsze mają szansę na rozwój swojej pasji w tradycyjnej ścieżce edukacji. Dlatego też uruchomiliśmy w Polsce – jednym z dziesięciu krajów na całym świecie – program Intel Make Tomorrow. Naszym celem jest nie tylko przekazywanie wiedzy z zakresu kodowania, ale także kształcenie młodzieży w zakresie tworzenia ciekawych, a zarazem kreatywnych rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych technologii – mówi Marcin Hejka, Wiceprezes Intel Capital i Dyrektor Zarządzający Intel Corporation w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Indiach.

Pierwszy etap programu zakłada utworzenie grupy 60 trenerów z różnych środowisk, którzy rozpoczną pracę z młodzieżą jeszcze w tym roku szkolnym i będą kontynuować ją w przyszłości. W dniach 5 i 6 maja odbyły się już całodniowe spotkania dla pierwszych trenerów, którzy poznali m.in. szczegółowe założenia i plany projektu. Ponadto zostali oni przeszkoleni w zakresie rozwiązań edukacyjnych, w skład których wchodzą płyty, zestawy sensorów, makiety oraz opracowane scenariusze lekcyjne. Wszyscy uczestnicy dostali też potrzebne zestawy sprzętu do pracy z młodzieżą.

Najciekawsze projekty powstałe w ramach tego przedsięwzięcia zostaną zaprezentowane podczas ogólnopolskiej konferencji E(x)plory w październiku tego roku oraz na Pikniku Naukowym organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik w maju 2018 roku. Firma Intel będzie zapewniała wsparcie trenerom podczas całego okresu trwania projektu, w którego skład wchodzą m.in. webinaria, online mentoring, mini granty oraz specjalne nagrody dla uczniów.

Partnerami programu Intel Make Tomorrow są: Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Centrum Nauki Kopernik, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Fundacja Uniwersytet Dzieci, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Źródło: Intel

 

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Intel Make Tomorrow – program, który zmieni świat!"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*