Jak zrobić zrzut ekranu na Androidzie?

Reklama

Pewnie nie raz naszła Was ochota, aby zrobić zrzut ekranu na telefonie – uwiecznić osiągnięcie w grze, pochwalić się designem aplikacji lub po prostu wysłać komuś swój pulpit. W tym poradniku wytłumaczę, jak to zrobić. Sposób robienia zrzutu ekranu jest związany z wersją oprogramowania Twojego smartfona.

Jeśli używasz Ice Cream Sandwich (4.0) lub nowszego

Użytkownicy ICS mają w zasadzie najprostszą drogę – wystarczy nacisnąć na raz klawisz blokowania ekranu oraz klawisz głośności w dół na ok. 2 sekundy. Gotowe! Teraz możesz przejść do galerii, aby podziwiać swój nowy screenshut lub udostępnić go swoim znajomym.

 Screenshot_2013-07-17-13-44-15 Screenshot_2013-07-17-13-44-20

Jeśli używasz Androida 2.3 i starszego

Niestety Android 2.3 (i starsze wersje) nie mają wybudowanej możliwości robienia zrzutów ekrany. Jednak niektóre urządzenia (w tym wiele Samsungów) posiadają tę funkcję jako dodatkową, np. w Samsungu wystarczy nacisną przycisk Home i klawisz blokowania by cieszyć się zrzutem ekranu. Jednak każdy model Samsunga posiada takie udogodnienie, polecam wygooglować sobie, czy Twój telefon może cieszyć się tym dodatkiem.

Jeżeli jednak okaże się, że nie Twój telefon nie ma wbudowanej możliwości zrzutu ekrany pozostaje Ci korzystanie z aplikacji „No Root Screenshot It”, która niestety jest płatna (15,78 zł). Jednak zainstalowanie tej apki i jej darmowego odpowiednika na komputerze pozwoli Ci na nieograniczone tworzenie zrzutów i przesyłanie ich na komputer.

Darmowy odpowiednik: Screenshot Ultimate, według zapewnień autora – telefon nie musi być zrootowany.

Jeżeli używasz zrootowanego Androida 2.3 lub starszego

Jeżeli korzystasz ze zrootowanego telefonu z Androidem 2.3 (i niżej) możesz użyć jednej z wielu dostępnych aplikacji ze sklepu Google Play:

 Korzystanie z nich jest bardzo intuicyjne, dlatego mogą być używane nawet przez początkującego użytkownika smartfona.

Teraz już tylko kilka kroków (w zależności o wersji Androida) dzieli Cię od łapania screenów w telefonie i dzielenia się nimi z przyjaciółmi!

Screenshot_2013-07-17-13-45-02  Screenshot_2013-07-17-13-47-04Screenshot_2013-07-17-13-46-50

uchehova.ru получение займа онлайнпродвижениеtopod.inseo раскрутка ценызайти вконтакт через анонимайзер без ограничения временивзломать одноклассники бесплатноcasino gratis para descargar

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Jak zrobić zrzut ekranu na Androidzie?"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.