Lenovo prezentuje nowe produkty, które pojawią się na CES 2017

Reklama

Firma Lenovo zainaugurowała swoją obecność na targach Consumer Electronics Show 2017, prezentując pełną ofertę atrakcyjnych produktów.

Komputery z rodziny ThinkPad X1

Innowacyjne produkty nowej generacji z rodziny ThinkPad X1 zaspokajają potrzeby współczesnych konsumentów, którzy używają komputerów zarówno do pracy, jak i do zastosowań osobistych. Na podstawie opinii klientów oraz własnej wiedzy i doświadczenia firma Lenovo dogłębnie zbadała aspekty najważniejsze dla użytkowników i powiązała je ze swoimi produktami.

ThinkPad X1 Carbon z roku 2017, dostępny w klasycznej czerni marki ThinkPad oraz w nowym srebrnym kolorze, to najlżejszy 14-calowy notebook biznesowy¹. Waży zaledwie 1,13 kg i w formacie typowym dla notebooków 13-calowych mieści aż 14-calowy ekran IPS o wysokiej jakości. Model X1 Carbon działa z zasilaniem bateryjnym przez nawet 15 godzin*, dzięki czemu ułatwia dłuższą pracę w terenie. Zawiera gniazda Thunderbolt 3 i może komunikować się przy użyciu opcjonalnych funkcji LTE-A Wireless WAN oraz WIFI CERTIFIED WiGig, które zapewniają niezwykle szybką i łatwo dostępną łączność. Zaawansowane funkcje zabezpieczeń chronią przed cyber zagrożeniami. Czujnik linii papilarnych ze specjalnym chipem przetwarzającym dane biometryczne zwiększa bezpieczeństwo komputera i ułatwia logowanie się za pomocą funkcji Windows Hello przy użyciu kamery na podczerwień do rozpoznawania twarzy.

Zmodernizowany ThinkPad X1 Yoga jest również dostępny w wersji srebrnej i imponuje uniwersalnością oraz możliwościami dostosowywania do potrzeb użytkowników. Działa w różnych trybach i wyświetla imponujące kolory oraz pełną czerń jako jedyny 14-calowy notebook z ekranem OLED. Komfort korzystania z notebooka dopełnia ładowany rysik oraz udoskonalona klawiatura unosząca się lub opadająca w zależności od trybu działania. Modelom tym towarzyszy też ThinkPad X1 Tablet, który robi wrażenie niewielką wagą, modułową konstrukcją i łatwością serwisowania. Urządzenie to jest wyposażone w moduły umożliwiające zwiększenie liczby portów i wydłużenie działania na baterii nawet o 5 godzin*. Opcjonalny wbudowany projektor ułatwia prezentowanie pomysłów.

Miix 720 ułatwia pogodzenie życia osobistego z pracą

Szykowny notebook z odłączanym ekranem Miix 720 działa z systemem Windows i zawiera funkcje ułatwiające pracę. Jest wyposażony w niezwykle wyraźny, 12-calowy ekran QHD+ oraz klawiaturę z precyzyjnym panelem dotykowym, procesor do poziomu Intel® Core i7 7. generacji i Thunderbolt 3 — najszybszy port dostępny obecnie w komputerach PC². Przed wyruszeniem w drogę lub kolejnym spotkaniem można odłączyć klawiaturę, aby zmienić notebook Miix 720 w zaawansowany tablet z ekranem dotykowym. W połączeniu z uniwersalnym piórem cyfrowym Lenovo Active Pen ²³ notebook Miix 720 ułatwia robienie notatek i realizację ciekawych pomysłów.

W wolnych chwilach można urządzić sobie wieczór z ulubionymi filmami czy programami telewizyjnymi. Wbudowana kamera na podczerwień z funkcją rozpoznawania twarzy Windows Hello™ uwalnia od konieczności pamiętania i wpisywania hasła. Podstawka regulowana w zakresie 150 stopni umożliwia łatwe ustawienie preferowanego kąta widzenia, zapewniając komfortową rozrywkę.

LENOVO LEGION — MARKA LEPSZEJ GRY

Firma Lenovo zgromadziła wokół siebie społeczność graczy, która pomaga jej zorientować się, jakie funkcje użytkownicy cenią najbardziej. Aby zaspokoić zmieniające się potrzeby graczy, firma wprowadziła nową markę Lenovo Legion, pod którą będzie zapewniać klientom produkty, usługi społecznościowe i realistyczne wrażenia przyciągające użytkowników do gier PC. Pod nową marką Lenovo Legion firma zaprezentowała pierwsze produkty zgodne z oczekiwaniami współczesnych graczy: Lenovo Legion Y720 i Lenovo Legion Y520.

Lenovo Legion Y720 i Y520 to dwa wydajne notebooki dla graczy standardowych i entuzjastów. Oferują one najnowocześniejsze technologie umożliwiające pełne zanurzenie się w świecie gry. Nowe komputery zapewniają graczom lepsze wrażenia pod każdym względem — wizualnym z rzeczywistością wirtualną dzięki najnowszej karcie graficznej NVIDIA oraz dźwiękowym dzięki technologii Dolby Atmos — a także większą wydajność dzięki najnowszemu procesorowi Intel Core i7 7. generacji. Nowa linia urządzeń do gier nowej generacji Lenovo spełnia najwyższe wymagania graczy i powstała z myślą o zaspokajaniu ich potrzeb.

URZĄDZENIA DO INTELIGENTNEJ ŁĄCZNOŚCI W DOMU

Inteligentne technologie w przystępnej formie

Jednym z nadrzędnych celów Lenovo jest zwiększanie przystępności technologii inteligentnego domu dla szerszego grona użytkowników. Po przeprowadzeniu serii badań na temat problemów i potrzeb konsumentów firma Lenovo zaprojektowała urządzenie Lenovo Smart Assistant — nowego cyfrowego asystenta osobistego działającego z chmurowymi usługami głosowymi Amazon Alexa. Powstały we współpracy z firmą Amazon elegancki Lenovo Smart Assistant rozpoznaje polecenia głosowe dotyczące np. wyszukiwania w internecie, odtwarzania muzyki, tworzenia list, przypomnień kalendarza i wielu innych zadań. Ponieważ mózg usługi Alexa znajduje się w chmurze, jego inteligencja wciąż się rozwija. Lenovo Smart Assistant działa z produktami Lenovo do inteligentnego domu, a także wieloma urządzeniami innych producentów.

Ofertę rozwiązań do inteligentnego domu dla szerokiego grona użytkowników dopełnia Lenovo Smart Storage. Jest to bezpieczne urządzenie pamięci masowej o dużej pojemności — 6 TB — z dwuzakresowym dostępem bezprzewodowym i możliwością automatycznej synchronizacji z wieloma urządzeniami. Urządzenie Lenovo Smart Storage zostało opracowane z myślą o bezpieczeństwie danych i dostępie w trybie P2P (peer-to-peer) do zapisanych na nim zdjęć, muzyki, dokumentów oraz innych plików i umożliwia łatwą kontrolę nad nimi. Wbudowane oprogramowanie może z dużą dokładnością uporządkować całą bibliotekę zdjęć na podstawie rozpoznanych twarzy.

Lenovo 500 Multimedia Controller — wszystko pod kontrolą

W związku z gwałtownym rozwojem inteligentnych telewizorów łączących się z internetem, firma Lenovo skonstruowała Lenovo 500 Multimedia Controller. To najnowocześniejsze połączenie myszy oraz klawiatury mieści się w dłoni i znacznie usprawnia interakcję z komputerem, internetem oraz telewizorem, a ponadto wyznacza nowe standardy wyglądu i działania urządzenia typu HID (Human Interface Device). Obszar klawiatury działa także jako pojemnościowy panel wielodotykowy do systemu Windows 10 z obsługą gestów. Dzięki temu użytkownicy mogą pisać kciukami jak na zwykłej klawiaturze lub przeciągać palcami po powierzchni urządzenia.

FUNKCJE AR/VR DOSTĘPNE DZIĘKI APLIKACJOM W PHAB 2 PRO

Pierwszy na świecie smartfon z technologią Tango, Lenovo Phab 2 Pro, jest już dostępny przez internet i na półkach sklepowych. Oferuje on użytkownikom na całym świecie wyjątkowe funkcje rzeczywistości rozszerzonej. Jako modelowe urządzenie z technologią Tango dla użytkowników indywidualnych, Lenovo Phab 2 Pro zapewnia optymalne działanie tej technologii z pojawiającymi się obecnie aplikacjami. Technologia Tango w urządzeniu Lenovo Phab 2 Pro działa przy użyciu zestawu czujników, które dokonują 250 000 pomiarów na sekundę. Urządzenie przetwarza dane pozyskane z funkcji śledzenia ruchu, uczenia się miejsc i wyczuwania głębokości. Aplikacje działające z tą technologią oferują nowe funkcje rzeczywistości rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR) do takich zastosowań, jak zakupy, gry, projektowanie wnętrz i edukacja. Są to m.in. takie aplikacje jak iStaging, Matterport i Hot Wheels Track Builder. Za pomocą nowych aplikacji użytkownicy mogą dekorować i mapować wnętrza, filmować siebie z hologramami lub zmieniać własny dom w wirtualny plac zabaw.

Po udanej premierze urządzeń Lenovo Yoga Book i Lenovo Phab 2 w 2016 r., Lenovo nadal angażuje się w dziedzinie systemów Android i Chrome. Firma będzie koncentrować się na takich produktach jak Yoga Book i Chromebooki, a także na urządzeniach z funkcjami AR/VR i technologią Tango.

CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Więcej informacji w formie wpisów na blogu na temat poszczególnych urządzeń można uzyskać, klikając poniżej.

 • ThinkPad X1 Carbon będzie dostępny w cenie od 1349 USD od lutego 2017 r.
 • ThinkPad X1 Yoga będzie dostępny w cenie od 1499 USD od lutego 2017 r.
 • ThinkPad X1 Tablet będzie dostępny w cenie od 949 USD od marca 2017 r.
 • Miix 720 (z klawiaturą) będzie dostępny w cenie od 999,99 USD, w kolorze szampana lub żelaznej szarości od kwietnia 2017 r.
 • Lenovo Active Pen 2 będzie dostępny w cenie od 59,99 USD od lutego 2017 r.
 • Lenovo Legion Y720 będzie dostępny w cenie od 1399,99 USD od kwietnia 2017 r.
 • Lenovo Legion Y520 będzie dostępny w cenie od 899,99 USD od lutego 2017 r.
 • Lenovo Smart Assistant będzie dostępny w cenie 129,99 USD i w wersji jasnoszarej, zielonej oraz pomarańczowej od maja 2017r. Lenovo Smart Assistant Harman Kardon® Edition będzie dostępny w cenie 179,99 USD od maja 2017 r.
 • Pamięć Lenovo Smart Storage będzie dostępna w cenie od 139,99 USD od maja 2017 r.
 • Lenovo 500 Multimedia Controller będzie dostępny w cenie 54,99 USD od początku marca 2017 r.
 • Lenovo Phab 2 Pro jest już dostępny pod adresem http://shop.lenovo.com/us/en/tango/

Film o wpływie opinii klientów na innowacje Lenovo prezentowane na CES 2017:


Źródło: Lenovo

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Lenovo prezentuje nowe produkty, które pojawią się na CES 2017"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.