Pojemność baterii telefonu a jego funkcje

Mobile phone and battery charger cable on a wooden desk

Reklama

Pewnie każdy z nas zna ten moment, gdy w prawym rogu telefonu widnieje 1 procent baterii, a my akurat w tym momencie najbardziej go potrzebujemy. Firmy elektroniczne prześcigają się w tworzeniu modeli z coraz wydajniejszymi akumulatorami. Tymczasem warto się zastanowić, co umożliwia nam smartfon z wytrzymałą baterią?

Kupując nowy telefon, zwracamy uwagę na różne jego parametry. Jednym z nich jest właśnie wydajność baterii. W smartfonach najczęściej stosuje się ogniwa litowo-jonowe (Li-Ion) lub litowo-polimerowe (Li-Poly), których pojemność podaje się w jednostkach mAh, czyli miliamperogodzinach. Drugi typ z podanych rodzajów baterii ma większą objętość i gwarantuje szybsze ładowanie. Warto mieć na uwadze, że najwięcej energii zużywa ekran i procesor – stąd ich właściwości są również bardzo ważne. Smartfon z wytrzymałą baterią pozwoli nam korzystać z jego funkcji bez obaw o to, że za chwilę będziemy zmuszeni poszukiwać gniazdka lub szukać w torebce powerbanka. Długie rozmowy, pisanie wiadomości, przeglądanie Internetu, słuchanie muzyki czy robienie zdjęć – każdy z nas potrzebuje wytrzymałej baterii do indywidualnych celów.

Smartfon z wytrzymałą baterią – jaki wybrać?

Szukając wydajnego telefonu, dobrze jest przejrzeć fora internetowe, na których użytkownicy wymieniają się swoimi spostrzeżeniami na temat użytkowanych artykułów elektronicznych.
W przypadku smartfonów rozbieżność jest dość spora, głównie z racji tego, iż każdy używa telefonu w innych warunkach i do różnych celów. Spośród pokaźnej ilości wyjątkowo żywotnych aparatów warto wyróżnić jednak model – Lenovo P2. Pojemność jego baterii wynosi 5100 mAh i przy normalnym użytkowaniu pozwoli na korzystanie z telefonu bez ładowania nawet do czterech dni. Rozważyć można też telefon firmy Huawei z linii Mate 9 Pro, który powinien działać do dwóch dni przy rozważnym korzystaniu lub smartfon Samsung Galaxy A6 Plus – w tym przypadku producent również gwarantuje nam długi czas korzystania z urządzenia bez konieczności uzupełniania jego akumulatora.

Ile kosztuje smartfon z wytrzymałą baterią?

Cena artykułów elektronicznych jest zależna od marki i parametrów, ale z pewnością każdy może znaleźć odpowiedni telefon na swoją kieszeń. Przedział cenowy oscyluje w granicach od ok. 1000 zł do 3000 zł. Wyższa cena smartfona niekoniecznie oznacza, że jest on wyższej jakości – Lenovo P2 dostaniemy w sklepie internetowym już za 1000 zł, a Sony Xperia XA1 Ultra z dwa razy słabszą baterią kupimy za 1300 zł. Przy zakupie warto więc skorzystać z porad internautów lub znajomych i zastanowić się, jak często korzystamy z telefonu. Jeśli chcemy mieć ciągły kontakt z szefem, robić zakupy przez Internet czy oglądać filmy w podróży – warto zainwestować w telefon z wydajnym akumulatorem, który pozwoli na dłużej cieszyć się korzystaniem z ulubionych funkcji naszego smartfona.

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Pojemność baterii telefonu a jego funkcje"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.