Puchar Polski Cybersport z finałami na Intel Extreme Masters w Katowicach

Reklama

Zawodnicy inkubatora talentów e-sportowych, działającej od 2005 roku Ligi Cybersport podczas Intel Extreme Masters rozegrają finały Pucharu Polski w gry League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. O pulę nagród w wysokości 50 000 zł zagrają najlepsze drużyny amatorskie, które staną do rywalizacji z profesjonalistami. Partnerami Pucharu Polski Cybersport są Sprite i LG.

Rozgrywki League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive podzielone zostały na dwa etapy: kwalifikacje oraz fazę finałową. Z eliminacji awans do kolejnego etapu uzyska siedem drużyn, zaś jedna otrzyma bezpośrednie zaproszenie. Podczas IEM Katowice odbędą się wielkie finały oraz mecze o trzecie miejsce. Decydujące spotkania zostaną rozegrane 5 marca na scenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Pula nagród to 50 000 zł (po 25 000 zł w każdej z gier). Rywalizacja o najwyższe miejsca i nagrody pieniężne będzie transmitowana już od pierwszego etapu. Za komentarz zmagań League of Legends odpowiedzialny będzie Team Frenzy, zaś za CS:GO – Maciej „Morgen” Żuchowski oraz Kuba „KubiK” Kubiak.

– Cieszy nas, że fani e-sportu znów będą mogli zagrać w rozgrywkach pod szyldem Cybersportu, naszego pierwszego projektu, który ma duży wpływ na rozwój społeczności sportów elektronicznych w Polsce – mówi Rafał Pikiewicz, Dyrektor Zarządzający w Turtle Entertaiment Polska. – Mamy nadzieję, że finały podczas Intel Extreme Masters w Katowicach uczynią Puchar Polski Cybersport jeszcze bardziej prestiżowym wydarzeniem i zachęcą najlepszych graczy do rywalizacji o nagrody. 

Drzwi do wielkiej kariery

Liga Cybersport to inkubator talentów e-sportowych. Miejsce, w którym najzdolniejsi, gracze-amatorzy mają szansę zdobyć szlify niezbędne do awansu do e-sportowej ekstraklasy. Już w pierwszym sezonie rozgrywek, w 2005 roku w Lidze Cybersport wzięło udział ponad 3500 graczy i liczba ta systematycznie dynamicznie rosła, a rozgrywki rozszerzano o kolejne tytuły.

Eliminacje do Pucharu Polski Cybersport startują pod koniec stycznia. Szczegółowe informacje na temat Pucharu Polski Cybersport można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: ESL

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Puchar Polski Cybersport z finałami na Intel Extreme Masters w Katowicach"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.