Scottie Go! – Polacy wprowadzają na rynek pierwszą na świecie grę do nauki programowania dla najmłodszych

Reklama

Celem jest zachęcenie dzieci poprzez zabawę do rozpoczęcia swojej programistycznej przygody, jak również zaszczepienie w nich umiejętności logicznego myślenia, planowania prezentowania myśli – tak ważnych w wielu zawodach. Na głównego bohatera (robota Scottiego) czekają rozmaite misje. Zadaniem gracza jest pomóc kosmicie je ukończyć, co może zrobić sterując Scottiem przy pomocy ułożonych z klocków programów. Następnie za pomocą aplikacji gracz skanuje napisany przez siebie program, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. Po zeskanowaniu programu Scottie wykona go w aplikacji mobilnej linijka po linijce, a gracz będzie mógł się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany. Gracz na bieżąco może weryfikować swoje pomysły i samemu zdecydować jak dojdzie do celu.

scottie-go

Do domu i do szkoły

Nowatorski produkt poznańskich naukowców może być wykorzystywany jako podstawowe narzędzie do wprowadzania i nauki programowania. W wersji edukacyjnej gra jest zgodna podstawą programową w polskich szkołach, zawiera 91 zadań, dodatkowe materiały dla nauczycieli oraz dostęp do specjalnego konta „Nauczyciel”.

Gra składa się z pudełka ze 179 kartonowymi klockami i darmowej aplikacji dla urządzeń mobilnych – smartfonów/tabletów (Android, iOS) oraz komputerów PC (Windows).

3

Polacy ruszają na podbój globalny

Scottie Go! przygotował zespół programistów i naukowców z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS) blisko współpracujących z nauczycielami, praktykami pracującymi z dziećmi w wieku szkolnym. Komercjalizacją projektu i jego rozwojem globalnym zajmuje się inkubator technologiczny NeticTech. Aktualnie gra dostępna jest w polskiej, angielskiej i hiszpańskiej wersji językowej. Jej autorzy mają ambicje uczynić z niej produkt globalny.

Cena i dostępność

Wersja dla użytkowników domowych:

Wersja edukacyjna:

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O GRZE:

  • Zabawa i programowanie kartonowymi klockami zaprzęga do nauki wszystkie zmysły
  • Scottie Go! doskonali umiejętności analitycznego i logicznego myślenia
  • Uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie
  • Rozwija intuicję algorytmiczną
  • Uczy używania technologii w celach innych niż rozrywka
  • Wstępuje w 2 wariantach: dla użytkowników domowych (60 zadań) oraz edukacyjnym (91 zadań), zgodnym z podstawą programową w polskich szkołach
  • Scottie Go! jest już dostępny w salonach Empik i sieci RTV Euro AGD

Film pokazujący grę w praktyce:

Źródło: NeticTech

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Scottie Go! – Polacy wprowadzają na rynek pierwszą na świecie grę do nauki programowania dla najmłodszych"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.