Tenda AC9 – główne cechy dwupasmowego routera

Reklama

Tenda AC9 oferuje dwupasmową gigabitową sieć bezprzewodową w standardzie 802.11 ac. Model ten wyposażony jest w procesor Broadcom ARM Cortex-A7, a także 128 MB pamięci DDR3. Podzespoły te zapewniają wydajność w paśmie 2,4 GHz oraz 5 GHz. Pasmo 2,4 GHz oferuje prędkość 300 Mbps, natomiast 5 GHz pracować może z prędkością do 867 Mbps. Dzięki temu łącznie użytkownik może uzyskać nawet 1167 Mbps. Jest to trzy razy większa prędkość niż w przypadku standardowych routerów Wireless-N.

Dzięki tak dużej prędkości Tenda AC9 nadaje się do streamingu HD, grania w gry on-line, a także do zadań, które wymagają dużej przepustowości. Sprzęt ten może osiągać wysoką prędkość przesyłania danych nawet na dużych odległościach. To za sprawą anten, które oferują duży zasięg sieci bezprzewodowej. Technologia Beamforming+ zmniejsza zakłócenia spowodowane innymi urządzeniami radiowymi.

Tenda AC9 oferuje dobrą jakość i wydajne podzespoły

Router korzysta z chipsetu firmy Broadcom. Zapewnia on bardzo dużą stabilność sieci. Dzięki wykorzystywaniu tak bardzo zaawansowanych podzespołów możemy wykorzystywać w pełni prędkości standardu 802.11ac.

AC9 wyposażony jest w interfejs USB. Pozwala on na podłączenie zewnętrznego dysku co pozwoli na skonfigurowanie wewnętrznego serwera. Dzięki niemu użytkownicy naszej sieci będą mogli korzystać z plików. Jeśli podłączymy do routera drukarkę sprawimy, że wszyscy użytkownicy sieci będą mogli z niej korzystać bezpośrednio ze swojego sprzętu.

Główne atuty routera Tenda AC9

  • Chipset Broadcom oferujący stabilną i szybką pracę
  • Maksymalna prędkość w obydwu zakresach 1167 Mbps. W paśmie 5 GHz wynosi 867 Mbps, w paśmie 2,4 GHz 300 Mbps.
  • Gigabitowe połączenie przewodowe
  • Wzmacniacze i anteny zewnętrzne
  • Technologia Beamforming+ zwiększająca zasięg
  • Zarządzanie harmonogramem pracy sieci
  • Port USB dla udostępniania drukarki bądź stworzenia serwera FTP

Router Tenda AC9 dostępny jest u autoryzowanych dystrybutorów firmy w Polsce. Jego cena oscyluje w granicach 230 złotych brutto.

Źródło: Tenda

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Tenda AC9 – główne cechy dwupasmowego routera"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.