Test ładowarki 5 w 1 Green Cell CHAR05

Reklama

Smartfon, telefon służbowy, tablet, mini konsola, aparat, kontroler do gier… i można tak dalej wymieniać wszelkiej maści sprzęty, które wymagają ładowania. A gniazdka zasilające w naszych domach niestety magicznie się nie rozmnożą. Owszem, zawsze można użyć np. dodatkowych listw, ale trzeba sobie szczerze przyznać, że jest to mało estetyczne rozwiązanie. Nie dziwi więc wzrost popularności ładowarek sieciowych o wielu portach. I taką właśnie jest Green Cell CHAR05, którą mieliśmy okazję przetestować wraz z kablem USB-C również firmowanym logiem Green Cella.

Ładowarka Green Cell – co otrzymujemy?

Urządzenie jest zapakowane w estetyczne, czarno-zielone pudełko, w którym znajdziemy oczywiście ładowarkę, krótką instrukcję oraz kabel zasilający. Ten szczególnie zasługuje na uwagę, bowiem jeśli chcemy wpiąć ładowarkę do listwy, nie musimy się martwić o blokowanie sąsiednich gniazd. O wygodzie już nie wspominając.

Sama ładowarka potrafi zasilić do 5 urządzeń. Jeden z portów, umiejscowiony na samej górze, obsługuje Quick Charge 3.0. Za jego sprawą posiadacze nowszych smartfonów mogą je naładować o wiele szybciej niż za pomocą tradycyjnych ładowarek. Przy pozostałych 4 portach znajdziemy napis “smart”. Co on oznacza? Otóż dzięki modułowi iQ Smart Charging ładowanie kilku urządzeń naraz odbywa się bez utraty wydajności. Warto również wspomnieć, że producent zaimplementował w akcesorium specjalny chip. Odpowiada on za automatyczne wykrywanie podłączonych urządzeń i ładowanie maksymalnym, możliwym prądem.

Podsumowanie

5-portowa ładowarka Green Cell to rozwiązanie z całą pewnością zasługujące na uwagę. Podczas jej testowania w domu zapanował względny spokój, przynajmniej jeśli chodzi o mini kłótnie z serii “mogę teraz ja podładować telefon?” 😉 Niemniej jednak toczyły się walki o to, kto tym razem może skorzystać z Quick Charge’a, bowiem oba używane w testach smartfony go obsługiwały. Stąd myśl, że fajnie byłoby kiedyś zobaczyć na rynku tę samą ładowarkę, ale w innej konfiguracji, w której znalazłoby się właśnie więcej portów do szybkiego ładowania.

W trakcie ładowania kilku urządzeń jednocześnie, którymi były dwa smartfony, tablet, mysz bezprzewodowa oraz kontroler od Xbox One’a z akumulatorkami, nie zauważyliśmy niczego niepokojącego. Zatem jeśli w Waszych domach toczą się podobne bitwy o ładowanie, Green Cell CHAR05 może być rozwiązaniem właśnie dla Was. Obecnie jego cena wynosi 94,95 zł, co jest niewysoką kwotą w porównaniu do tego, gdybyśmy chcieli zakupić 5 osobnych ładowarek. A te, jak wiemy, nie zagwarantowały by nam takiej wygody 🙂

Reklama
O autorze

Barbara Trepka
PR&Marketing || In love with technology

Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Test ładowarki 5 w 1 Green Cell CHAR05"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.