Uczeń 2.0 – z jakich produktów korzysta uczeń?

Reklama
Przy wyborze odpowiedniego urządzenia dla ucznia warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Jednym z nich jest odpowiednio pojemna bateria, która pozwoli na całodziennie, komfortowe i aktywne używanie, a przykładem takiego telefonu może być np. Xiaomi Redmi Note 4 z akumulatorem 4100 mAh. W dodatku da się wydłużyć czas pracy kupując powerbank.

Kolejnym elementem godnym uwagi jest odporna obudowa. Telefon ucznia musi przetrwać wiele trudnych sytuacji, a jedną z najczęściej występujących jest upadek na korytarzu czy w trakcie trwania szkolnej wycieczki. Również na wakacjach, np. nad jeziorem, smartfon może wpaść do wody. W takich przypadkach doceni się wytrzymałe modele, jak Ulefone Armor albo Zoji Z6, które zostały stworzone pod kątem takich wyzwań.

Ważna jest również dostępność na telefonie możliwie jak najnowszej wersji systemu operacyjnego, dzięki czemu będzie w stanie uruchomić wszystkie aplikacje ze Sklepu Play. Kolejna ważna sprawa to moduł LTE, dostępny w m.in. Bluboo Picasso 4G. W wielu szkołach nie ma dostępnej sieci WiFi, a dostęp do internetu to konieczność w przypadku wielu programów edukacyjnych. Z tego względu dobrze, aby telefon oferował szybką łączność.

Szukając nowego smartfona warto też zwrócić uwagę na jego aparat. Dzięki niemu będzie można sfotografować czytelnie notatki czy też zadania – w połączeniu z np. Office Lens, będzie można je potem wydrukować  w domu. Świetną jakość zdjęć oferują modele takie jak HOMTOM HT10 z matrycą Sony 21 Mpix czy Ulefone Future z 16 Mpix autorstwa Samsunga.

Uczniowie oraz rodzice docenią również obecność skanera linii papilarnych, który skutecznie uniemożliwi osobom postronnym uzyskanie dostępu do telefonu. Czytnik stanowi najbardziej skuteczną formę ochrony.  Jest on stosowany w wielu urządzeniach dostępnych w oficjalnej polskiej dystrybucji CK MEDIATOR, a jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji tego rodzaju pozostaje HOMTOM HT17. Ponadto na odcisk palca blokować można również zainstalowane aplikacje.

Szkoła to jednak nie sama nauka i ważne, aby smartfon sprawdził się również w chwilach odpoczynku. Tu uwagę zwraca się na wydajność oraz jakość dźwięku. Ze wszystkimi grami poradzi sobie Xiaomi Mi5 ze Snapdragonem 820, natomiast znakomitym audio może pochwalić się Ulefone Vienna. Dla młodszych użytkowników obowiązkowym dodatkiem są także słuchawki w zestawie.

  • Dostęp do potrzebnych materiałów
  • Poszerzanie wiedzy
  • Aplikacje do np. nauki słownictwa
  • Źródło rozrywki na przerwach

LAPTOP

Kolejne urządzenie przydatne w codziennej nauce, choć w obliczu bardziej mobilnych rozwiązań mniej praktyczny produkt. Okazuje się być jednak niezastąpione przy robieniu prezentacji, wykonywaniu trójwymiarowych szkiców czy też korzystaniu z drukarki 3D, która może stanowić ciekawe uzupełnienie zajęć. Ponadto idealnie sprawdzi się do nauki programowania, która obecnie coraz częściej pojawia się w szkołach, chociażby w formie dodatkowych zajęć wprowadzających w tą tematykę.

  • Tworzenie zadań domowych, prezentacji
  • Dostęp do sieci

PODSUMOWANIE

Technologia umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy w sposób szybszy, a także daje możliwość uatrakcyjnienia zajęć dzięki materiałom multimedialnym, ćwiczeniom interaktywnym lub łatwego udostępniania informacji z lekcji przez nauczyciela. Młodsi odbiorcy mogą również sprawdzać wiadomości w internecie z poziomu swojego telefonu. Aktualnie smartfony są w stanie zastąpić wiele innych urządzeń, w tym tablety, czytniki czy laptopy i świetnie sprawdzą się również w procesie edukacyjnym. Niewątpliwie nowoczesne rozwiązania zmieniają na lepsze oblicze szkoły.

Źródło: CK MEDIATOR

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Uczeń 2.0 – z jakich produktów korzysta uczeń?"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.