Unboxing Icy Dock MB601VK-B

Reklama

Niewątpliwie na każdego z nas pada blady strach, gdy pomyślimy o naszych danych, które mogłyby się znaleźć w niepowołanych rękach, niezależnie od tego, czy są to dane firmowe czy osobiste. Przechwycone poufne informacje związane z firmą, dostęp do konta bankowego przez niepowołaną osobę… prawdopodobne skutki można by wymieniać i wymieniać. Dlatego też w życie wchodzą przepisy RODO odnośnie ochrony cennych danych. Przepisy to jedno, a drugie… narzędzia, które pomogą nam odpowiednio zabezpieczyć cenne dla nas pliki. Z pomocą może przyjść Icy Dock MB601VK-B.

Garść specyfikacji

Icy Dock MB601VK-B jest obudową przeznaczoną dla jednego 2,5-calowego dysku HDD lub SSD SAS/SATA o wysokości od 7 do 15 mm. Obsługuje także szybkie dyski SSD U.2 NVMe, zapewniając przepustowość do 32 Gb/s. Urządzenie pasuje do 3,5-calowej zatoki. MB601VK-B wykonano z metalu, w jego środku znajdziemy tacę na dysk, po wyjęciu której, zamyka się klapka przeciwpyłowa. Na przodzie znajdziemy również delikatną diodę LED, która sygnalizuje o pracy nośnika. Całość wieńczy kluczowy element (dosłownie i w przenośni) – zamek, do którego otrzymujemy dwa kluczyki. W pudełku znajdziemy dodatkowo instrukcję obsługi oraz śrubki montażowe.

Wrażenia

To, co pierwsze rzuca się w oczy, to solidny materiał, z którego wykonano obudowę. To “widać i czuć”, bowiem trzymając urządzenie w rękach, od razu można odczuć, że nie jest to zwykły, tani plastik. Taca choć lżejsza, to “siedzi” dobrze w obudowie, nic się nie przemieszcza, ani nie trzeszczy. Zamek chodzi gładko i solidnie uniemożliwia otwarcie przednich drzwiczek. Miłym akcentem jest fakt, iż otrzymujemy w zestawie dwa kluczyki. Icy Dock MB601VK-B to akcesorium zdecydowanie warte uwagi, które pomoże nam zabezpieczyć nasze dane przed niepowołanymi osobami lub, wyobrażając sobie bardziej przyziemne sytuacje, np. przed dziećmi 😉

Reklama
O autorze

Barbara Trepka
PR&Marketing || In love with technology

Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Unboxing Icy Dock MB601VK-B"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.