“Wojna patentowa” nadal trwa. Qualcomm wszedł w posiadanie patentów firmy HP

Reklama
Qualcomm wykupił 2400 patentów od firmy Hewlett-Packard. Wykupione patenty po części zostały wprowadzone już w życie, ale jest jeszcze część, która oczekuje na zielone światło.

Patenty wykupione przez Qualcomm dotyczą fundamentalnych technologii, na których można zbudować system operacyjny. Owe patenty pochodzą nie tylko od HP, ale również z firmy Palm, którą w 2010 roku HP wykupiło za niebagatelną sumę 1,2 miliarda dolarów. Dzięki firmie Palm mamy dziś na rynku m.in. inteligentne telewizory od LG, które pracują na systemie WebOS.

hp-webos-tablet qualcomm

Przejmowanie kodów źródłowych, licencji, czy też programistów to istna plaga obecnych czasów. „Wojny patentowe” pomiędzy producentami „niszczą” rynek elektroniczny. Nasuwają się pytania – Czy Qualcomm wykorzysta lepiej owe patenty niż Hewlett-Packard? Czy będzie to sukces na rynku urządzeń przenośnych, czy też bolesny upadek? Możliwe, że z upływem czasu odpowiedź pojawi się sama…

Źródło VR-Zone

открыть расчетный счет для оооaracer.mobitopod.inseo сайтаузнать кто заходил на страницу в фейсбукевзлом почты rambler программаcasino online juegos gratis tragamonedas

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "“Wojna patentowa” nadal trwa. Qualcomm wszedł w posiadanie patentów firmy HP"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.