Wydarzenie: „Hackerspace Game Jam”

Reklama

Hackerspace Trójmiasto to wiedza, rozwój i przestrzeń. To społeczność ludzi, która łączy się w celu podnoszenia własnych umiejętności, rozwijania technologicznych kompetencji i budowania innowacyjnych urządzeń. W tym roku Hackerspace podjął się kolejnego wyzwania – organizacji trójmiejskiej edycji Global Game Jam.

Hackerspace Game Jam

To trójmiejski maraton programistyczny, organizowany w ramach Global Game Jam, cyklicznej imprezy zrzeszającej co roku twórców gier na całym świecie. Podczas imprezy, zespoły składające się z twórców gier, grafików, czy animatorów przygotowują własną grę podczas 48 godzinnego maratonu. Tematyka zostaje z góry narzucona przez organizatorów i ogłoszona pierwszego dnia zawodów. Ostatniego dnia zostaną ogłoszone wyniki, a jury wybierze zwycięzców, dla których zostały przewidziane atrakcyjne nagrody.
Wydarzenie odbędzie się w Gdańskim Parku Naukowo Technologiczny w dniach 20-22 stycznia.

Szczegółowy rozkład i dodatkowe informacje można znaleźć pod linkiem: http://hs3.pl/gamejam/

Wirtualna rzeczywistość

W tym roku dzięki współpracy z VR Visio – Gdyńskim studiem tworzącym gry i aplikacje z dziedziny wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, na wydarzeniu pojawi się sprzęt, który pozwoli uczestnikom stworzyć gry oparte o technologię VR. Dzięki wsparciu sprzętowemu, każdy zespół, który chciałby spróbować swoich sił z tą nowatorską technologią, będzie miał ku temu doskonałą okazję. To pierwszy gamejam na którym zespoły będą miały taką możliwość. Biorąc pod uwagę Gry VR często ciężko porównywać do klasycznej rozgrywki. Z tego powodu w głosowaniu pojawi się osobna kategoria dla gier VR.

Partnerzy wydarzenia:

Gdański Park Naukowo Technologiczny – http://www.gpnt.pl/
Aidem Media – http://aidemmedia.pl/
VR VISIO – http://www.vrvisio.com/
Insalgo – http://www.insalgo.com/en
3CityVR – https://www.facebook.com/3cityvr/

Reklama
Opublikuj komentarz w tym wpisie jako pierwszy. napisany przez "Wydarzenie: „Hackerspace Game Jam”"

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*