Najważniejszymi informacjami przedstawionymi przez korporację Intel na targach CES 2014 w Las Vegas są:
Urządzenia do noszenia na ciele
- Podczas swojego wystąpienia na CES 2014 Brian Krzanich, CEO Intela, przedstawił nowe projekty urządzeń do noszenia na ciele (wearables), m. in.: inteligentne słuchawki z czujnikiem biometrycznym, inteligentny zestaw słuchawkowy, który może integrować się z innymi urządzeniami i aplikacjami oraz inteligentna bezprzewodowa ładowarka.
- Krzanich ogłosił również początek strategicznej współpracy z centrum designu Opening Ceremony, luksusowymi domami towarowymi Barneys oraz instytucją Council of Fashion Deisgners of America. Wszystko po to, by stworzyć inteligentne i piękne urządzenia do noszenia na ciele.
- CEO Intela przedstawił nowy komputer Intel Edison z procesorem Intel Quark, zamknięty w obudowie formatu karty SD, z funkcją łączności bezprzewodowej i obsługą wielu systemów operacyjnych.
- Brian Krzanich ujawnił szczegóły konkursu „Make it Wearable”, którego celem jest motywacja firm z całego świata do tworzenia innowacyjnych urządzeń do noszenia na ciele.
Bezpieczeństwo i Intel Security
- Intel ma zamiar udostępnić nieodpłatnie cześć oprogramowania McAfee przeznaczonego dla urządzeń mobilnych, w celu zwiększenia bezpieczeństwa najbardziej popularnych urządzeń. Co więcej, Intel planuje jeszcze w tym roku wprowadzić technologię Intel Device Protection, by zwiększyć bezpieczeństwo danych na wszystkich urządzeniach mobilnych z Androidem, pracujących na procesorach Intela.
- Krzanich zaprezentował także markę Intel Security, pod którą zgromadzone zostaną wszystkie produkty i usługi Intela związane z ochroną i bezpieczeństwem. Ponadto, wszystkie produkty McAfee zostaną z czasem przemianowane na Intel Security.
- Intel jest pierwszą firmą produkującą mikroprocesory, która wspiera urządzenia oferujące w jednym to, co najlepsze w Windowsie i Androidzie.
Bezkonfliktowe mikroprocesory Intela
Demokratyczna Republika Konga od wielu nękana jest konfliktami. Według sprawozdania Rady Bezpieczeństwa ONZ, jednym ze źródeł finansowania narzędzi przemocy jest handel minerałami wydobywanymi w tym kraju. Te tak zwane konfliktowe minerały, są używane w tworzeniu wielu produktów, w tym elektroniki.
Intel wdrożył specjalne procedury wewnątrz swojego kanału dostawczego, by mieć pewność, że źródła – huty wytwarzające surowce do produkcji mikroprocesorów – nie finansują konfliktu w Demokratycznej Republice Konga. Krzanich wezwał wszystkich producentów sprzętu elektronicznego, by wspomogli wysiłki Intela.
Więcej informacji odnośnie samego konkursu znajdziemy poniżej:
[youtube id=”chJkORQ4Mfc” width=”600″ height=”350″]
Źródło: Intel