Znajome ustawienia Menu.
Tutaj ku mojej uciesze zobaczyłem identyczne menu jak we wspomnianym AOC i2769VM. Jest ono proste w obsłudze, przejrzyste oraz przyzwoicie rozbudowane. Bez bicia przyznaję się, że poszedłem na łatwiznę (CTRL + C -> CTRL + V)… J
- Luminacja – tutaj mamy możliwość ustawienia kontrastu, jasności, trybu wyświetlania obrazu (do wyboru tryby: standard, tekst, internet, gra, film, sport), 3 ustawienia Gammy, DCR (współczynnik dynamicznego kontrastu – automatycznie reguluje jasność ekranu, aby uzyskać jak największą głębie ciemnych kolorów), Overdrive (funkcja dla graczy, 4 stopniowa, która ma za zadanie skrócić czas reakcji i tym samym wyeliminować efekt smużenia).
- Ustawienia obrazu – niedostępne.
- Ustawienia kolorów – tutaj możemy zmienić temperaturę barw (normalne, ciepłe, zimne, RGB, użytkownika). Tryb DCB (dynamiczne wzmocnienie kolorów) oferuje 5 trybów poprawienia kolorów: pełne poprawienie, naturalny odcień skóry, zielone pole, niebieskie niebo i automatyczne wykrywanie. Poniżej opcja demonstracyjnego pokazania jak działa owy tryb DCB (dzieli obraz na dwie połówki, jedna zostaje nie ruszona, druga po poprawie obrazu).
- Wzmocnienie obrazu – tutaj mamy możliwość ustawienia „jasnej ramki”, tzn. dany fragment obrazu (jak wielki to zależy od ustawień „rozmiaru ramki”) będzie wyświetlany wg własnych ustawień (możemy zmienić jasność, kontrast) i w ustalonej pozycji.
- Ustawienia OSD – język (mamy do wyboru kilka w tym język polski), czas zakończenia (w sekundach, ustawiamy jak długo będzie wyświetlane menu ustawień), pozycja (w jakim miejscu ma znajdować się ramka z ustawieniami), przezroczystość ramki menu, przerwa (taki bajer, który ma rzekomo co godzinę przypominać, aby zrobić sobie przerwę od komputera).
- Ekstra – wybór wejścia za pomocą którego monitor podłączony jest komputera (do wyboru: automatyczna, D-Sub, HDMI1, HDMI2, timer wyłączenia zasilania, DDC/CI (tak lub nie – rzekomo dzięki tej opcji „użytkownik może korzystać z oprogramowania do zmiany parametrów monitora w znacznie szerszym stopniu, niż oferuje mu to wbudowany w urządzenie panel sterujący” – źródło benchmark.pl), reset – resetuje ustawienia przez nas wprowadzone.
- Zakończ – wychodzimy z ustawień menu.
Soft na CD – deja vu…
Miałem potraktować to zagadnienie jako osobny rozdział, ale stwierdziłem, że nie warto. Tak jak nie zaskoczyło mnie menu AOC i2781FH, tak i dołączony soft na CD mnie nie zaskoczył. Okrągły nośnik poza sterownikami i instrukcjami skrywa takie programy jak i-Menu, e-Saver oraz Screen+. Więcej o ich użyteczności i działaniu przeczytacie TUTAJ.