Asus DSL-AC56U – test routera VDSL/ADSL

Unboxing i oględziny sprzętu.

Testowy egzemplarz trafił do mnie w zastępczym, białym kartoniku. W środku znajdował się tylko router i zasilacz. Właściwe, sklepowe opakowanie wygląda tak:

A oprócz routera i zasilacza w opakowaniu powinny się znaleźć: kabel RJ-45, kabel RJ-11, płyta CD (instrukcja + oprogramowanie), karta gwarancyjna, przewodnik, rozdzielacz (w zależności od regionu sprzedaży).

Producenci słusznie zauważyli, że router nie może być tylko zwykłą skrzynką służąca do rozdzielania/udostępniania sieci. W dzisiejszych czasach sprzęt prócz spełniania swoich podstawowych funkcji, ma również cieszyć oko swoim wyglądem. I nie inaczej jest w przypadku Asusa AC56U. Router po wyjęciu z opakowania zachwyca swoim wyglądem. Niemal cały sprzęt wykonano z czarnego, niejednolitego plastiku. 80% przedniej powierzchni przypomina szachownicę, która jest lekko chropowata. Jej urok można zaobserwować w słoneczny dzień, gdy padają na nią promienie słoneczne. Na niej, na dole umieszczono szereg diod informacyjnych, świecących na niebiesko. Są to kolejno: WIFI 5 GHz, WIFI 2,4 GHz, USB, LAN, Internet, DSL/WAN, Power. Pozostała, dolna część przodu została wykonana z plastiku imitującego szczotkowane aluminium.  Na tle całej reszty wyróżnia się jedynie metalowa, grafitowa nóżka, którą umieszczono po lewej stronie. Po przeciwnej stronie widać nazwę modelu oraz srebrne, błyszczące logo producenta.

Obracając router o 180o, zauważamy z każdej strony otwory wentylacyjne. Służą one do odprowadzania ciepła, jak i nieco lepszego rozchodzenia się fal radiowych (mając na uwadze, że anteny znajdują się w środku urządzenia). Na środku wycięto logo producenta, które fajnie wygląda oraz spełnia wymienione wcześniej funkcje. Na prawym boku umieszczono przyciski WIFI (połączenie/rozłączenie się z siecią) i WPS (uruchomienie kreatora WPS). Przy dolnej krawędzi umieszczono szereg złącz, kolejno od lewej strony: 4 porty LAN, 2 portu USB 2.0, port WAN i DSL. A dalej za nóżką: przycisk RESET, gniazdo zasilania oraz włącznik ON/OFF.

Jeszcze słówko na temat jakości wykonania. AC56U został zbudowany w oparciu o materiały wysokiej jakości. Użyty plastik jest gruby, metal w podstawce również. Całość jest dobrze spasowana. Nic nie skrzypi, nic się nie ugina, nic nie odstaje. Jedynie krawędzie obudowy mogłyby być bardziej zaokrąglone, ale to już szukanie dziury w całym.

Baner zgody na pliki cookie od Real Cookie Banner