Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z grami komputerowymi, musisz wiedzieć, że to obecnie już zupełnie inny poziom. Minęły czasy, kiedy wystarczy niewielki monitor, joystick i klawiatura. Teraz gry są zdecydowanie bardziej rozbudowane, wymagają większej ilości sprzętu o różnych gabarytach. Dlatego też biurka gamingowe, czyli specjalne biurka dla graczy, stanowią już osobną gamę mebli.

Czym różni się biurko gamingowe od zwykłego biurka?

Przede wszystkim wytrzymałością. Biurka dla graczy wykonane są z solidnych i wytrzymałych materiałów, ponieważ podczas gry często może dojść do niekontrolowanego wybuchu emocji, którego atakiem siłą rzeczy, może być właśnie biurko gamingowe. Inaczej jest także skonstruowane – w zwykłym biurku nie wyobrażamy sobie braku szuflad czy półeczek. Biurka dla graczy charakteryzuje w tej kwestii minimalizm, bowiem najważniejsza jest odpowiednio duża powierzchnia. Ten rodzaj mebli ma również specjalnie wzmocnioną ramę, aby wytrzymać nawet najbardziej zaciekłe rozgrywki.

Biurko jak na miarę

Bardzo często gracze decydują się na biurka gamingowe na wymiar. Dzięki temu mają pewność, że mebel ten będzie idealnie dopasowany do ich potrzeb, uwzględniając takie elementy jak wielkość i ustawność pomieszczenia, w którym ma stanąć biurko gamingowe na wymiar. Podczas zamawiania takich mebli można też zadecydować, z jakich materiałów ma zostać wykonane biurko – do wyboru jest wiele opcji, aczkolwiek warto zdecydować się na najbardziej solidny i odporny materiał.

Liczy się komfort użytkownika

Każdy, kto chociaż raz spędził kilka godzin przy biurku o źle dobranej wysokości, doskonale wie, jak uciążliwe jest to dla kręgosłupa. Z tego powodu wszyscy zawodowcy wiedzą, w przypadku zakupu mebla takiego jak biurko gamingowe, że regulowana wysokość jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dlatego też najczęściej gracze decydują się na biurko gamingowe z regulacją wysokości. To sprawia, że można podnosić czy opuszczać blat biurka wedle potrzeby. Taka opcja pozwoli na korzystanie z biurka przez wielu użytkowników, jak również w razie potrzeby, pozwoli odciążyć kręgosłup. Biurko gamingowe regulowane jest jedną z częściej stosowanych opcji – można nawet grać na stojąco, jeśli zajdzie taka potrzeba podczas kilkugodzinnej rozgrywki.

Czy samo biurko gamingowe wystarczy?

Oczywiście, że nie. Sprzęt komputerowy z potrzebnymi stacjami dysków, monitory różnych wielkości, klawiatura, myszka, gamepady – to podstawa każdego gracza. Do tego oczywiście słuchawki i mikrofon. Aby całość się odpowiednio komponowała, warto zadbać o porządek na biurku. Ułatwią to specjalne uchwyty na słuchawki, uchwyty na napój, aby uniknąć zalania sprzętu podczas gry. Wiele mebli ma także opcję ukrycia kabli, aby nie stwarzały zagrożenia. Mogą to być specjalne otwory, w które wyposażone jest biurko gamingowe na wymiar, jak również organizer na kable zamocowany z tyłu biurka dla graczy. Warto wspomnieć także o podstawce pod klawiaturę – najlepiej, aby zajmowała całą długość biurka, jak również  o podstawce pod myszkę czy gamepady. Aby podczas gry nie przeszkadzały opakowania po grach, można biurko gamingowe wyposażyć w specjalne pudełka do ich uporządkowania. Możliwości jest naprawdę wiele, aby stworzyć komfortowe i bezpieczne stanowisko dla gry. Jeśli jesteś początkującym graczem, nie wahaj się pytać o pomoc w kwestii podstawowych akcesoriów. Dzięki temu już na starcie będziesz mógł się cieszyć odpowiednio skompletowanym sprzętem i z dnia na dzień poprawiać swoje umiejętności.

Napisany przez PCElite.pl