Chuango E5 – funkcje inteligentnego domu dla każdego

Konfiguracja

Konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta i po przeczytaniu instrukcji obsługi (która jest niestety w języku angielskim) powinien sobie z nią poradzić każdy użytkownik, nawet ten nie znający się na elektronice .

Pierwszym krokiem, który  co prawda nie jest opisany, ale polecam go przeprowadzić, jest przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia. Aby to uczynić przytrzymujemy na minimum siedem sekund jedyny przycisk jaki jest na urządzeniu.

Po tym kroku wkładamy kartę SIM do urządzenia głównego. Kolejnym krokiem jest ustawienie punktu APN. Jest to bardzo ważny krok konfiguracji, ponieważ bez tego nasze urządzenia nie będą działały i telefon ich nie rozpozna.

Aby to uczynić należy wysłać SMS o treści ”APN”, “User ”, ”Password” na numer karty SIM, która znajduje się w urządzeniu.

Przykładowo w NJU Mobile, na którym wykonywałam test dane konfiguracyjne to:

APN (punkt dostępu): internet
Nazwa użytkownika: internet
Hasło: internet

Dla podanych powyżej danych mój SMS konfiguracyjny wyglądał następująco: “internet”, “internet ”, ”internet”

Po wykonaniu tego kroku należy ściągnąc aplikację ze Sklepu Play (w przypadku Androida) lub z AppStore na systemie iOS. W moim przypadku był to ten drugi system. Aplikacja nazywa się E5 GPRS Plug (koniecznie ta wersja, ponieważ do obsługi E5 w wersji Wi-Fi jest potrzebna inna aplikacja).

Po zainstalowaniu aplikacji naszym oczom ukaże się ekran startowy, dzięki któremu będziemy mogli skonfigurować nasze urządzenie. Do wyboru mamy dwie metody – skanowanie kodu QR lub ręczne wpisanie ID urządenia.

Polecam tę pierwszą opcję, gdyż jest zdecydowanie szybsza u unikamy możliwości popełnienia błędu w przepisywaniu ID naszego urządzenia.

Tutaj w zasadzie cała konfiguracja się kończy i jak widzicie jest ona banalnie prosta.

 

Baner zgody na pliki cookie od Real Cookie Banner