Site icon

Enermax Saberay – recenzja obudowy z podświetleniem

[toc depth=”2]

[toc]

Wstęp.

Enermax Saberay to kolejna obudowa z wmontowanym szkłem hartowanym w ofercie tajwańskiego producenta. Na chwilę obecną ten model kosztuje 680 złotych, więc czy jest wart swojej ceny? Przekonajmy się.


[toc]

Platforma testowa.


[toc]

Specyfikacja.

Typ obudowy:
Midi Tower
Rodzaj obudowy (typ płyty głównej):
ATX

,

MicroATX

,

mini ITX
Obsługiwany standard zasilacza:
ATX
Ilość kieszeni 3,5 (Zew.):
0
Ilość kieszeni 5,25 (Zew.):
1
Ilość kieszeni 2,5″ (Wew.):
6
Ilość kieszeni 3,5 (Wew.):
2
Zainstalowany zasilacz(e):
Nie
Maksymalna liczba zasilaczy:
1
Moc zasilacza (zasilaczy):
0 Wat
Typ złącza zasilania ATX:
nie dotyczy
Typ wtyczki zasilającej +12V:
nie dotyczy
Złącza I/O:
2x USB 3.0

,

2x USB 2.0

,

1x stereo mini-jack (wejście na mikrofon)

,

1x stereo mini-jack (wyjście słuchawkowe)
Kontroler obrotów wentylatora(ów):
Tak
Liczba zainstalowanych wentylatorów:
4
Maksymalna liczba wentylatorów:
8
Szerokość:
223.000 mm
Długość:
478.000 mm
Wysokość:
566.000 mm
Ilość slotów w obudowie:
7 szt.
Boczny kanał wentylacyjny:
Nie
Montaż beznarzędziowy:
Nie
Kolor:
Czarny
Cechy dodatkowe:
Oświetlenie RGB

,

Materiał: Stal SPCC o grubości 0.8mm

,

Zgodność z radiatorami:

,

Przód – 360/240 mm (62 mm przestrzeni)

,

Góra – 360/280/240 mm (63 mm przestrzeni)

,

Tył – 140/120 mm

,

Bok – 240 mm

,

Sugerowana długość karty graficznej: 420 mm (280 mm z bocznym radiatorem)

,

Sugerowana wysokość chłodzenia procesora: 175 mm


[toc]

Enermax Saberay – opis.

Obudowa Saberay została zapakowana w duży karton. Wraz z nią do zestawu dołączyła instrukcja, zestaw śrubek, opaski zaciskowe, opaski na rzepy, speaker, zmienny przedni panel oraz przyklejane logo firmy.

Ten model został wyposażony w podświetlane przednie wentylatory oraz dwa paski. Przedni panel został wykonany z tworzywa sztucznego o przeźroczystym akcencie.

Co jeszcze znajdziemy w tej skrzynce? Znajdziemy tu np. jedno zewnętrzne urządzenie 5,25”, preinstalowane trzy wentylatory T.B.RGB, panel wejścia/wyjścia, dwa porty USB 2.0 i dwa USB 3.0, a także wejście na mikrofon oraz wyjście na słuchawki. To nie wszystko, ponieważ producent umieścił tu przyciski do sterowania, które będą kontrolowały obroty wentylatorów.

Na obudowie znajdziemy też nie tylko przycisk startu i restartu, przycisk do zmiany koloru podświetlenia, ale także przycisk do zmiany trybu podświetlenia i przycisk do zmiany sterowania podświetleniem.

Na górze zamontowano panel mesh z imitacją filtra przeciwkurzowego, a pod nim można zmieścić do trzech wentylatorów 120 mm, albo dwóch 140 mm.

Lewy bok został wyposażony w szkło hartowane, a prawy w blachę. W tylnej części obudowany znalazło się miejsce na zasilacz, 7 zaślepek PCI mocowanych na szybkośrubki i 140 mm śmigło bez diod.

Pod spodem natomiast, firma umieściła dwie nóżki, które rozciągają się od lewego do prawego, czy też od prawego do lewego boku.

W środku.

W środku Enermax Saberay posiada dwie strefy, które pomogą w dobrym ułożeniu kabli, ale też i innych podzespołów. Po prawej stronie możemy umieścić dwa dyski 2,5” lub dwa wentylatory 120 mm. To nie wszystko, ponieważ kolejne dyski twarde możemy zamontować w tylnej części obudowy, a mianowicie za płytą główną.

Obudowa pomieści kartę graficzną do 420 mm oraz cooler o maksymalnej wysokości do 175 mm.

W dolnej części obudowy znalazło się miejsce na zasilacz komputerowy oraz na 2 dyski 3,5” lub 2 dyski 2,5”, które montujemy na szynach.

Warto dodać, że skrzynka jest w stanie pomieścić chłodzenie wodne, dzięki dodatkowym miejscom, w których zmieścicie 240/360 mm chłodnicę z przodu, 240/280/360 mm na górze, 120/140 mm z tyłu oraz obok płyty głównej o wymiarze 240 mm. Oczywiście miejsce na pompkę i rezerwuar zawsze znajdziemy.



[toc]

Podsumowanie.

Obudowa jest ciekawym rozwiązaniem dla fanów komputerów stacjonarnych z zamiłowaniem do imprez domowych 🙂 Wewnątrz obudowy znajduje się dużo miejsca na chłodzenie cieczą, dyski, wentylatory i inne podzespoły komputerowe.

Saberay zbudowany został w większości z blachy, ale posiada też tworzywo sztuczne i co istotne, szkło hartowane. Producent umieścił tu też cztery wentylatory i umożliwił sterowanie nimi poprzez panel lub poprzez oprogramowanie płyty głównej.

Niestety obudowa posiada też minusy, jak brak filtra przeciwkurzowego w górnej oraz w przedniej części obudowy oraz sporawą cenę.

Nagroda za:

Enermax Saberay
  • Cena
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalność
4
Exit mobile version