Icy Dock EZ-Fit Trio MB610SP – rzut oka na przydatny uchwyt na dyski

Icy Dock EZ-Fit Trio MB610SP – rzut oka na przydatny uchwyt na dyski

31/07/2019 0 przez PZ

Po co zatoka 3,5 cala ma leżeć bezczynnie, jeśli możemy dzięki niej wyposażyć nasz komputer w dodatkową pamięć masową? Co jeśli do dyspozycji mamy 2,5-calowe nośniki, które, jak doskonale wiemy, nie do końca do niej pasują? Warto wówczas zaopatrzyć się w odpowiedni adapter, np. Icy Dock MB610SP.

Garść informacji o MB610SP

Głównym zadaniem MB610SP jest przekształcanie zatoki 3,5″ tak, aby móc w niej umieścić 2,5-calowe dyski SSD lub HDD o wysokości 5 mm, 7 mm, 9,5 mm, 12 mm oraz 15 mm. W przypadku nośników nie wyższych niż 7 mm możemy umieścić wewnątrz trzy sztuki. Jeśli używamy grubszych, wówczas zmieścimy dwa nośniki. Są one umieszczane wewnątrz za pomocą tac, czy raczej powinno się powiedzieć “ramek”, Slim-U.


Akcesorium otrzymujemy w kartonowym pudełku, które nie krzyczy kolorami. Wewnątrz znajdziemy uchwyt, instrukcję oraz dodatkowe śrubki montażowe, których możemy użyć, gdy chcemy dodatkowo zabezpieczyć całość. Posłużyć ma do tego aż 60 otworów montażowych, które pozwalają dopasować adapter do praktycznie każdej obudowy komputerowej. Umożliwiają one bowiem montaż aż na 12 różnych sposobów.

Konstrukcja adaptera jest otwarta zarówno z góry, jak i z dołu, co pomaga odpowiednio rozpraszać ciepło emitowane przez dyski.

Wrażenia

Adapter MB610SP odznacza się zarówno lekką, jak i wytrzymałą konstrukcją. Tace są dobrze dopasowane i gładko chodzą. Na plus również zasługuje uniwersalność montażu, która pozwoli dopasować akcesorium do różnego rodzaju obudów komputerowych. Jeśli szukacie tego rodzaju sprzętu, koniecznie przyjrzyjcie się produktowi Icy Dock!