Praca zdalna wymusiła na wielu osobach konieczność przejścia na pracę oraz naukę zdalną. To z kolei doprowadziło do przymusowego wyposażenia się w sprzęt, który umożliwi wykonywanie zadań. Zajęcia na odległość to codzienność dla wielu uczniów i studentów. Jeżeli do tej pory działali oni na mało wydajnych albo przestarzałych urządzeniach – z dużą dozą prawdopodobieństwa rozpoczną poszukiwania lepszego sprzętu. Laptop to podstawa – poniższy poradnik stanowi kompendium wiedzy dotyczącej tego, jak wybrać idealny dla siebie sprzęt.

  1. Procesor w laptopach to podstawa
  2. Ile pamięci RAM potrzebujesz?
  3. Co musisz wiedzieć o kartach graficznych w laptopach HP i nie tylko?
  4. Określ swoje potrzeby i ciesz się laptopem przez długie lata

Procesor w laptopach to podstawa

Popularność laptopów wynika przede wszystkim z ich mobilności – można je bowiem z powodzeniem transportować. Dla osoby, która na co dzień nie zajmuje się IT szeroka oferta producentów może wprawiać w zakłopotanie. Na co zatem zwrócić uwagę przede wszystkim? Jednym z kluczowych aspektów jest przede wszystkim procesor. To właśnie on oraz ilość pamięci RAM świadczy o wydajności oraz bezproblemowej obsłudze wielu programów jednocześnie. Laptopy Hewlett Packard łączą w sobie zalety mocnego sprzętu w przystępnych cenach.

Ile pamięci RAM potrzebujesz?

To jedno z kluczowych pytań, na które musisz znaleźć odpowiedź przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego dla siebie sprzętu. Co do zasady – przyjęło się, że 4 GB to absolutne minimum konieczne do poprawnego działania. Będzie to wystarczająca wartość umożliwiająca płynne przeglądanie stron www, korzystanie z pakietu biurowego czy oglądanie filmów. Laptop HP z 8 GB pamięci RAM to współcześnie standardowa wartość pozwalająca na wygodną pracę. Bardziej wymagający użytkownicy, którzy np. korzystają z aplikacji graficznych czy edycji filmów potrzebują około 12 GB RAMu lub nawet więcej.

Co musisz wiedzieć o kartach graficznych w laptopach HP i nie tylko?

Poza procesorem i pamięcią RAM to właśnie karta graficzna świadczy o wydajności komputera. Każdy z współczesnych laptopów posiada obecnie co najmniej jedną kartę graficzną, która jest zintegrowana z procesorem. Te modele, które są dedykowane gamerom czy grafikom są wyposażone w dodatkową kartę graficzną. Firma Nividia GeForca oraz AMD są najpopularniejszymi producentami kart.

Warto przy tym wiedzieć, że zintegrowana karta graficzna cechuje sprzęty dedykowane głównie do surfowania po internecie, pracy w programach biurowych czy oglądania filmów.

Zintegrowana karta graficzna z reguły stanowi element wyposażenia tych laptopów, po które sięgają osoby pracujące w zaawansowanych aplikacjach i programach, gdzie taki dodatkowy układ jest po prostu niezbędny.

Określ swoje potrzeby i ciesz się laptopem przez długie lata

Podsumowując – powyższe parametry są kluczowymi aspektami, na które warto zwracać uwagę przy wyborze laptopa. Niezależnie od tego, do jakich celów będziesz wykorzystywać swojego laptopa – czy np. poza pracą lub nauką zdalną będziesz także oddawał się grom czy po prostu oglądaniu filmów lub surfowaniu po sieci – procesor, pamięć RAM czy karta graficzna to aspekty, na które musisz zwrócić uwagę. Zakup takiego urządzenia to docelowo inwestycja na kilka lat – jeżeli zatem chcesz wyposażyć się w sprzęt, który będzie wydajny i dostosowany do Twoich potrzeb – na początku musisz zastanowić się przed samym sobą, do czego będziesz go używał na co dzień. To pozwoli Ci dopasować parametry do swoich oczekiwań.

Napisany przez PCElite.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.