Jaki laptop dla gracza wybrać?

Jaki laptop dla gracza wybrać?

03/09/2020 0 przez PCElite.pl

Laptop dla gracza lub osoby wykorzystującej go do pracy przy grafice czy montażu filmów musi znieść zdecydowanie więcej, niż typowy sprzęt biurowy. Jak zatem dobrać takiego laptopa i podzespoły, aby sprostały naszym wymaganiom?

  1. Sprzęt dla gracza – komputer czy laptop?
  2. Laptop dla gracza – dysk wewnętrzny Crucial BX500 480GB
  3. Laptop dla gracza – dysk wewnętrzny Adata Ultimate SU800 512GB 2,5″

Sprzęt dla gracza – komputer czy laptop?

Granie w gry jest, zaraz obok szeroko pojętej grafiki komputerowej i montażu, jednym z najbardziej obciążających podzespoły zadań, jakie możemy wykonywać na komputerze. Wynika to z wielu czynników, jak na przykład znaczne rozgrzewanie się poszczególnych elementów podczas wytężonej pracy, co bez odpowiedniego chłodzenia może przyczyniać się do ich szybszego zużycia. Dlatego właśnie tak ważnym jest, aby wybierając maszynę do gier zwrócić uwagę nie tylko na jej możliwości, ale i konstrukcję. Ze względu na większą przestrzeń wewnątrz tradycyjny pecet starczy nam na dłużej, jeżeli jednak nie możemy go mieć lub po prostu preferujemy laptopy, również powinniśmy poświęcić chwilę na takie rzeczy, jak dobranie odpowiedniego dodatkowego chłodzenia czy wyposażenie maszyny w dobrej jakości podzespoły. Do tej ostatniej kategorii zaliczają się w szczególności dyski wewnętrzne, ponieważ to między innymi od ich możliwości zależy, jak szybko system będzie odczytywał nasze dane. Wiele dobrych przykładów znajdziesz na https://www.oleole.pl/dyski-wewnetrzne-ssd.bhtml.

Laptop dla gracza – dysk wewnętrzny Crucial BX500 480GB

Crucial BX500 480GB jest dyskiem SSD, co czyni go szybszym względem modeli z rodzaju HDD. Ten konkretny model cechuje się również bardzo stabilną i mocną konstrukcją, dzięki czemu czas jego eksploatacji jest dłuższy niż w przypadku standardowej budowy dysku. 480 GB pamięci pozwoli nam na korzystanie z większej ilości gier w jednym czasie bez konieczności ciągłego przeinstalowywania ulubionych tytułów, gdy najdzie nas ochota na pogranie w coś konkretnego. Maksymalna prędkość odczytu to aż 540 Mb/s, a zapisu – 500 Mb/s co sprawia, że zarówno system jak i wszelkie aplikacje będą nam na nim śmigać bez żadnych problemów czy opóźnień.

Laptop dla gracza – dysk wewnętrzny Adata Ultimate SU800 512GB 2,5″

Adata Ultimate SU800 512GB 2,5″ to kolejny przykład dysku dedykowanego graczom lub osobom które wykorzystują laptopa do naprawdę ciężkich zadań. 512 GB pamięci pozwoli na pomieszczenie wielu danych i sprawi, że zajęcie całego dostępnego miejsca zajmie nam sporo czasu. Prędkość zapisu w przypadku tego modelu wynosi 520 Mb/s, a odczytu 560 Mb/s, dzięki czemu Adata Ultimate sprawdzi się nawet w rękach najbardziej wymagających użytkowników. Średni czas niezawodności tego konkretnego modelu to aż 2 miliony godzin, co czyni go jednym z najbardziej trwałych rozwiązań na rynku i świetnie sprawdzi się zarówno do codziennego użytku, jak i magazynowania danych lub udostępniania przestrzeni pod pracę programów.

Wybierając laptopa do gier musimy być bardziej uważni i postępować w bardziej przemyślany sposób, niż w przypadku komputera stacjonarnego. Wynika to bezpośrednio z konstrukcji samego laptopa – niewielka przestrzeń między podzespołami utrudnia wentylację, a więc warto jest zadbać o sprzęt o dobrych parametrach i wysokiej wydajności, aby po prostu posłużył nam przez dłuższą chwilę. Szczególnie istotne jest także to, jaki dysk dobierzemy, ponieważ prędkość jego działania i możliwości pracy bez awarii mają bezpośredni wpływ na jakość naszego grania lub pracy na wybranym laptopie.