Lamax Street2 – muzyka pod ręką

Lamax Street2 – muzyka pod ręką

08/04/2020 0 przez Marcin

Słuchanie muzyki jest czymś bardzo przyjemnym. Robimy to podczas ćwiczeń, relaksując się czy pracując. Nie w każdej sytuacji nie jesteśmy w stanie korzystać ze stacjonarnych głośników, dlatego też w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zakup bezprzewodowego głośnika. Do naszej redakcji trafił model Street2 od marki LAMAX. Jak się prezentuje i jak gra? O tym przekonacie się w poniższym teście. 

Zawartość zestawu

Po otwarciu pudełka z głośnikiem Lamax Street2 znajdziemy kilka dodatków. W zestawie umieszczono kabel jack 3,5 mm, karabińczyk, sznurek do zawieszenia głośnika, kabel microUSB, kilka naklejek z logiem producenta oraz instrukcję obsługi.

Wygląd i jakość wykonania głośnika Lamax Street2

To co pierwsze rzuca się w oczy po wzięciu głośnika Lamax Street2 do ręki to jakość wykonania i materiały jakie użyto podczas produkcji urządzenia. Cała konstrukcja jest bardzo solidna i świetnie spasowana. Kształt głośnika sprawia, że jest poręczny. Na jednym końcu znajdziemy uchwyt, na którym możemy zawiesić karabińczyk czy sznurek. 

Głośniki zostały zabezpieczone metalową siatką, która skutecznie je chroni. Przez zastosowanie takiego materiału urządzenie przypomina głośniki z najwyższej półki premium. Korpus w większości został pokryty gumową powłoką, która sprawia, że chwyt urządzenia jest pewniejszy. 

Wszelkie przyciski nawigacyjne znajdziemy na górnej krawędzi. Wśród nich znajdziemy przycisk odpowiedzialny za zasilanie, pauzowanie utworów oraz dwa przyciski z dwoma funkcjami – tymi samymi przyciskami możemy zmieniać utwory po pojedynczym naciśnięciu oraz regulować głośność po dłuższym przytrzymaniu. 

Wszelkie portu znajdziemy pod gumową zaślepką na spodzie urządzenia. Tam umieszczone zostało wejście USB typu A, czytnik kart pamięci, port audio 3,5 mm oraz wejście na kabel ładowania. Pod wejściami znalazł się także przycisk reset. 

Lamax Street2 posiada certyfikat wodoszczelności IP5. 

Jakość dźwięku

Lamax Street2 gra bardzo przyjemnie i donośnie. Odtwarzany dźwięk jest krystalicznie czysty i ma bardzo przyjemną barwę. Świetnie radzi sobie z różnymi gatunkami muzycznymi. Osobiście wolę słuchać bardziej spokojne utwory, więc barwa wydobywającego się z głośnika Street 2 przypadła mi do gustu. Bas jest odpowiednio zbalansowany, jednak potrafi zaskoczyć uderzeniem, więc osobom lubiącym mocniejsze brzmienia Lamax Street2 na pewno się spodobają. Wysokie dźwięki potrafią czasami niedomagać, są płaskie i w niektórych piosenkach jest to słyszalne. Urządzenie jest również głośne, posiada dwa przetworniki o mocy 7,5W każdy. Idealnie sprawdzi się jako system nagłośnienia podczas wieczornego posiedzenia ze znajomymi – z powodzeniem można go zabrać na grilla czy na ognisko. 

Łączność 

Oczywiście jak przystało na urządzenia tego typu głośnik Lamax Street2 nie ogranicza się tylko i wyłącznie do odtwarzania muzyki za pośrednictwem technologii Bluetooth. Warto jednak zaznaczyć, że wykorzystano tutaj Bluetooth 5.0, czyli najnowszą odsłonę tej technologii. Jakość dźwięku jest bezstratna, a jego opóźnień nie doświadczamy, co jest bardzo ważne podczas oglądania filmów. 

Tak jak wspomniałem ulubione utwory możemy odtwarzać na różne sposoby. Poza oczywiście Bluetooth głośnik Lamax Street2 został wyposażony w czytnik kart pamięci microSD, wejście audio jack 3,5 mm oraz port USB typu A, do którego możemy podłączyć pendrive z utworami. Kabel jack znajdujący się w zestawie służy również jako antena radia FM. 

Głośnik posiada również funkcje handsfree, dzięki której za pomocą głośnika możemy prowadzić rozmowy telefoniczne. 

Bateria

Lamax Street2 został wyposażony w baterię o pojemności 1800 mAh, której pełne naładowanie zajmuje około 3 godziny. Jeśli chodzi o czas pracy to prezentuje się on bardzo dobrze. W przypadku gdy słuchamy muzykę na 50% głośności i przy użyciu portu audio, pendrive czy karty SD bateria wytrzyma ponad 20 godzin, ponieważ tryby te zużywają mniej energii. W przypadku gdy postawimy na bezprzewodowe przesyłanie muzyki, przy takim samym poziomie głośności energii starczy na około 15 godzin. W przypadku głośnego słuchania głośnik Lamax Street2 rozładuje się po 7 godzinach, co i tak jest dobrym wynikiem. 

Podsumowanie

Głośnik Lamax Street2 to bardzo udane urządzenie, które oferuje wysoką jakość dźwięku, będąc przy tym świetnie wykonanym. Urządzenie czeskiej marki prezentuje się świetnie i jest wytrzymałe. Posiada wiele trybów odtwarzania muzyki i przede wszystkim długi czas pracy na baterii. Jest to urządzenie godne polecenia, a cena Lamax Street2 wynosi 215 złotych na stronie producenta.