Site icon

MSI Force GC20 – test kontrolera do gier wideo

[toc depth=”2]

[toc]

Na początek.

Cześć Wam! W tym artykule przedstawimy Wam nowy kontroler do gier wideo od firmy MSI. Model Force GC20 to pad, który jest zasilany kablem USB, a jego cena oscyluje w granicach 150 złotych. Czym może wyróżnić się stosunkowo słabsza wersja z serii Force GC?


[toc]

Platforma testowa.


[toc]

Specyfikacja.

Platforma PC
Sony PlayStation 4
Microsoft Xbox One
Android
Łączność Przewodowa
Interfejs USB
Długość przewodu 2 m
Liczba przycisków 17
Przyciski D-Pad
Gałki analogowe – 2 szt.
Lewy/prawy spust analogowy
Lewy/prawy trigger
Przyciski A/B/X/Y
Przyciski Home i Back systemu Android
Przycisk Start
Wibracje Tak
Kolor Czarno-czerwony
Waga 240 g
Dołączone akcesoria Kabel USB
Kabel OTG
Nakładka na D-PAD
Gwarancja 24 miesiące (gwarancja producenta)


[toc]

MSI Force GC20 – opis.

Gamepad został stworzony w całości z tworzywa sztucznego, które jest dosyć wytrzymałe. Wygląd nawiązuje do padów od Xboksa, które są poręczne i bardzo funkcjonalne.

 

Producent umieścił na produkcie przyciski, w skład, których wchodzi:

  1. D-Pad;
  2. Dwie gałki analogowe;
  3. Lewy/prawy spust analogowy;
  4. Lewy/prawy trigger;
  5. Przyciski A/B/X/Y;
  6. Przyciski Home i Back systemu Android;
  7. Przycisk Start.

Kontroler został wyposażony również w wibracje, a kolorystyka nawiązuje do barw firmy. Ten produkt gamingowy jest kompatybilny z następującymi platformami:

Tak rozbudowana funkcjonalność jest możliwa, dzięki kablowi USB typu A oraz kablowi OTG.

Co ciekawe, kontroler posiada wymienialny D-Pad, więc możemy przejść z typowego „krzyżaka” na okrągłą nakładkę z wrąbkami, niczym w padach Microsoftu.

Na koniec dodamy, że przedmiot waży 240 g, a kabel ma długość 2 m.



[toc]

W praktyce.

Chcieliśmy jak najszybciej pominąć bełkot i wziąć się do roboty, ponieważ czekały na nas znane tytuły z rynku growego, a testowany przedmiot został do nich, po prostu  stworzony.

Gamepad’a przetestowaliśmy z udziałem Battlefielda 1, Counter Strike’a: Global Offensive, Elex’a, Fify 17 i Titanfall’a 2, ale także Pay Day’a 2 i Dying Light’a oraz urządzenia mobilnego z systemem Android.

I cóż możemy napisać? Kontroler bardzo dobrze leży w dłoni, palce nie drętwieją, a potliwość dłoni w większości przypadków, nie wystąpi. Korzystaliśmy z niego przez kilka dni i uwierzcie, że nie mieliśmy problemów z funkcjonowaniem tego modelu.

Force GC20 nie jest drętwym produktem, ponieważ podczas wciskania przycisków, nie musieliśmy używać siły i nie czuliśmy dyskomfortu, gdyż w większości przypadków, gamepady do 120 zł nie są do przyjęcia!

Podczas rozgrywki ruchy były płynne, a funkcjonalność była rozbudowa. Dzięki wciśnięciu kilku przycisków, jednocześnie, mieliśmy  możliwość skorzystania z konkretniej kombinacji, jak np. z długiego ataku, czy też zwodu przeciwnika. Przyjemnym dodatkiem są tutaj wibracje, które nie tylko dobrze reagują, ale są nawet dosyć przyjemne. W tańszych modelach, będziecie mieli do czynienia głównie z wibracjami, które nawiązują do starych nokii, a tu? Wszystko ładnie i pięknie! Oby tak dalej!

Skoro MSI Force GC20 nawiązuje do modelu Xboksa One to wiadomo, że układ jest dopasowany w sposób idealny, więc nie mamy zamiaru nad tym dalej się rozprawiać.


[toc]

Podsumowanie.

MSI stworzyło kolejny dobry produkt, który znajdzie swoje miejsce w świecie. Marka słynie z dobrych płyt głównych i kart graficznych, ale jak widać ma skłonności również do tworzenia dobrych produktów z kategorii peryferii gamingowych.

Model GC20, jak na swoją cenę posiada dosyć dobre wykonanie, a do tego jest funkcjonalny, ponieważ nie jest dopasowany jedynie do jednej platformy, ale także do trzech innych, czyli do PC, PS4, XBO i urządzeń mobilnych z systemem android (co było dla nas sporym zaskoczeniem).

Czy w naszej ocenie warto zainwestować w ten sprzęt? Tak, o ile lubicie korzystać z okablowania. Kontroler jest bardzo wygodny i funkcjonalny, ale jego ulepszona wersja, czyli Force GC30 jest w naszym przekonaniu, lepszym rozwiązaniem, ponieważ dzięki bezprzewodowemu łączu nie musimy sterczeć przy telewizorze, czy też monitorze i pilnować linii łączącej konsolę, laptopa, czy też peceta z padem.

 

Nagroda za:

Exit mobile version