Natec Rhino Code – test kieszeni na dysk 2,5″ z szyfrowaniem danych

Konfiguracja Rhino Code oraz test wydajności.

Konfiguracja kieszeni (a dokładniej dysku) jest prosta i w pełni opisana w instrukcji obsługi. Aby zamontować dysk musimy wysunąć klapkę i wsunąć dysk w gniazdo SATA. Po tym prostym zabiegu możemy przystąpić do konfiguracji kieszeni.

  1. Wciskamy równocześnie przyciski 1 i 3 i w tym samym momencie podłączamy kieszeń do komputera. Czekamy aż niebieska i czerwona dioda będą świecić światłem ciągłym.
  2. Następnie przez ok. 10 sekund przytrzymujemy przycisk LOCK (blokada; zamknięta kłódka), do momentu aż zapali się pomarańczowa lampka.
  3. Teraz musimy wprowadzić kod dostępu do dysku (1-12 cyfr), po jego wklepaniu, wciskamy klawisz UNLOCK (odblokowania; otwarta kłódka).
  4. Wprowadzamy raz jeszcze ustawione hasło i ponownie wciskamy przycisk UNLOCK. Jeśli wszystko wykonamy poprawnie, to zapali się zielona dioda.
  5. Dalszą część konfiguracji przeprowadzamy w systemie operacyjnym. W tym celu przechodzimy do ZARZĄDZANIA DYSKAMI.
  6. Dysk powinien zostać automatycznie wybrany, jeżeli tak się nie stanie, to wybieramy go ręcznie z listy. Klikamy DALEJ, a następnie na ZAKOŃCZ.
  7. Klikamy na nasz zewnętrzny dysk PPM i z listy wybieramy „Utwórz nowy wolumin”, dalej postępujemy wg instrukcji. Po poprawnej konfiguracji dysk powinien być widoczny w MÓJ KOMPUTER (jeśli tak się nie stanie, to trzeba odłączyć i podłączyć na dysk).

A jak przedstawia się wydajność urządzenia? Jedyny dysk 2,5` jaki posiadam, to zalegający w szufladzie, lekko zaorany Seagate Momentus 5400.4 160 GB. Wykorzystałem go w Zalmanie, wykorzystam go i teraz.

Oto wyniki w CrystalDiskMark, najpierw dla przypomnienia Zalmana, a pod nim Nateca.

Odczyt/zapis ciągły jest wyższy o ok. 15 MB/s w dysku zamontowanym w Rhino Code. To całkiem sporawa różnica, która nie mogła być spowodowana leżakowaniem dysku J

Baner zgody na pliki cookie od Real Cookie Banner