Nie masz pomysłu, jaki prezent sprawić dziecku z okazji Komunii, urodzin, czy Dnia Dziecka? Hitem ostatnich lat stały się drony dla dzieci. Mimo tego, że te urządzenia w pierwszej kolejności kojarzą się z drogim sprzętem, na rynku istnieją również tanie drony, które idealnie sprawdzą się jako prezent dla dziecka.

1. Skąd wzięła się popularność dronów ?

2. Czy tani dron jest dobrym wyborem ?

3. Zalety zabawy dronami

Skąd wzięła się popularność dronów?

Drony zostały stworzone na potrzeby wojsk. Te małe, latające urządzenia były bardzo praktyczne ze względu właśnie na niewielki rozmiar i niesłyszalność w powietrzu. Bardzo szybko drony zaczęły być wykorzystywane do użytku prywatnego. Stały się towarem popularnym i łatwo dostępnym w sklepach. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza wśród osób, które uwielbiają podróżować oraz pasjonują się fotografią i filmem.

Czy tani dron jest dobrym wyborem?

Jeżeli dziecko do tej pory nie miało styczności z dronami i dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tymi urządzeniami, warto postawić na przykład na model mjx bugs b5w 4k, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Drony dla dzieci wyposażone są w wiele elementów ułatwiających naukę latania. Dziecko ucząc się sterować i latać dopiero ćwiczy swoją koordynację ruchów, co wpływa na to, że dron może niekontrolowanie spaść na ziemię. Najlepiej jeśli wyposażony jest on w mocne, bezszczotkowe silniki, które są solidne i stabilne. Warto dostosować poziom zaawansowania drona do wieku dziecka. Na rynku znaleźć można wiele modeli, które posiadają dodatkowe funkcje ułatwiające latanie. Warto postawić na drona, który będzie miał niewielkie rozmiary oraz będzie lekki. Dron dla dziecka powinien być wyposażony również w automatyczne tryby lotów, które znacznie ułatwiają naukę początkującym. Ważnym elementem drona jest również kamerka, która rejestrować będzie pierwsze poczynania dziecka w świecie sterowania urządzeniami. Doskonale w tym przypadku sprawdzi się kamera UHD z odpowiednią rozdzielczością. Idealną propozycją dla dziecka jest właśnie dron mjx bugs b5w 4k,  który łączy w sobie wszystkie elementy niezbędne do nauki latania i sterowania.

Zalety zabawy dronami

Tanie drony są niezwykle ciekawym urządzeniem dla dzieci. Przede wszystkim uczą koordynacji ruchowej i wielozadaniowości. Rozwijają również orientację przestrzenną. Uczą myślenia, ponieważ dziecko zaczynając swoją przygodę z dronami, musi zdawać sobie sprawę, że zabawa w powietrzu to także odpowiedzialność za siebie, za latające zwierzęta oraz inne obiekty będące w powietrzu. Dla dziecka może być to również  początek fascynacji filmami i fotografią.

Tani dron jest fantastycznym pomysłem na prezent dla dziecka. Zapewnia długotrwałą zabawę połączoną z edukacją i rozwojem umiejętności technicznych. Sprawdzi się zarówno dla dziewczynki jak i chłopczyka w młodszym i w starszym wieku.

PCElite.pl

Napisany przez PCElite.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.