Tenda AC9 – test dwupasmowego routera

Wygląd zewnętrzny

Router ma bardzo kompaktowe rozmiary jak na tego typu urządzenia. Dzięki podstawce może być postawiony np. na biurku. Pamiętajcie, że najlepiej umieścić go w centralnym miejscu mieszkania, aby sygnał sieciowy był rozprowadzany do każdego urządzenia. Co prawda router ten posiada technologię Beamforming+, która nakierowuje ścieżkę sygnału na konkretne urządzenie, jednak z doświadczenia wiemy, że umieszczenie routera w centralnym punkcie mieszkania będzie bardzo rozsądne.

Front routera w większości wykonany jest z bardzo ładnego, matowego plastiku z równomiernymi, skośnymi nacięciami. Góra frontu oddzielona jest błyszczącym plastikiem a’la fortepianowa czerń. Oprócz logo producenta znajdziemy tam także diody informujące o stanie pracy urządzenia.

Anteny dookólne możemy obracać i składać. Umieszczono je oczywiście na górnej części routera. Z tyłu zauważyć możemy otwory, które odprowadzają ciepło. Dzięki temu wiemy, że sprzęt zachowa swoją sprawność przez bardzo długi czas. Znajdziemy tu także wszystkie interfejsy. Jest gniazdo do którego podłączamy zasilacz. Jest także przycisk WPS do szybkiego łączenia z urządzeniami wykorzystującymi Wi-Fi. Jest przycisk Wi-Fi do wyłączania sieci bezprzewodowej. Znajdziemy także przycisk resetu, cztery porty LAN 1000Mbps, jeden port WAN 1000Mbps oraz gniazdo USB typu 2.0.

Baner zgody na pliki cookie od Real Cookie Banner