Brak bezprzewodowej karty sieciowej? Jest na to rada! Oto Tenda U1.

Karta sieciowa w praktyce.

Tenda U1 sprawdziliśmy podpinając ją do komputera HP Envy 13, który oczywiście jest wyposażony w bezprzewodową kartę sieciową. Pomieszczenia dzieliły dwie ściany. Notebook często miał więc problem z zasięgiem co powodowało problemy ze stabilnością łącza. Czy U1 za sprawą technologii 2T2R będzie lepiej radzić sobie z łączem? Sprawdźmy to.

Na początek instalacja. Notebook wyposażony był w najnowszy system Microsoftu, czyli Windows 10. Wszystko dzieje się w trybie Plug-and-Play, a więc nie musimy nawet instalować sterowników dołączanych przez producenta. Sprawdziliśmy prędkość łącza za pomocą Speedtest.net. Karta Tenda U1 uzyskała wyniki: Ping 41 ms, pobieranie 12,75 Mbps, wysyłanie 15,79 Mbps. Standardowo zainstalowana karta sieciowa, która znajduje się w Envy 13 uzyskała wyniki: Ping 40 ms, pobieranie 10,91 Mbps, wysyłanie 13,38 Mbps. Są to wyniki zbliżone, aczkolwiek widać, że Tenda U1 poradziła sobie troszkę lepiej.

Co z przesyłaniem plików wewnątrz sieci? Postanowiliśmy skopiować plik ZIP o rozmiarze 2,56 GB z HP Envy 13 do PC-ta. Zrobiliśmy to dwa razy: pierwszym razem za pomocą wewnętrznej karty sieciowej, drugim natomiast za pośrednictwem Tenda U1. Ile trwało kopiowanie? Na skopiowanie takiego pliku za pośrednictwem grupy domowej czekaliśmy 21 minut (średni transfer na poziomie 2 MB/s) w przypadku połączenia Envy 13 – PC. Kopiowanie pliku z Envy 13 do PC za pośrednictwem U1 trwało 19 minut (średni transfer 2,2 MB/s).

Również zasięgi były znacznie lepsze. Przykładowo Tenda U1 oferuje zasięg pełny, gdzie standardowo Envy 13 pokazywał zaledwie jedną z czterech kresek. W przypadku naszej sieci firmowej zasięg był dwa razy mocniejszy jeśli korzystaliśmy z U1. Jak widać rzeczywiście technologia 2T2R radzi sobie dobrze w praktyce.

Baner zgody na pliki cookie od Real Cookie Banner