Test głośnika bluetooth LAMAX Solitaire1

Test głośnika bluetooth LAMAX Solitaire1

08/09/2019 1 przez Marcin

Głośniki bezprzewodowe muszą nie tylko dobrze grać, ale także wyglądać i posiadać baterię, która zapewni słuchanie muzyki przez długi czas. Z pewnością takim urządzeniem jest głośnik czeskiego producenta – LAMAX Solitaire1 charakteryzujący się niebanalnym wykonaniem oraz mocnymi basami. 

Głośnik LAMAX Solitaire1 posiada bardzo ciekawy desing. Całość została utrzymana w typowej dla producenta kolorystyce – połączenia koloru czarnego i turkusowego. Przetworniki zostały zasłonięte aluminiową siatką, na którym znajdziemy nazwę producenta. Wokół siatki znalazła się turkusowa obramówka, która prezentuje się bardzo dobrze. 

Na górnej części głośnika znajdziemy przyciski do sterowania urządzeniem – dwa odpowiadające za regulację głośności oraz przycisk “play” i zasilania. Między nimi umieszczony został mikrofon, co oznacza, że głośnik może służyć jako zestaw hands-free. Z tyłu urządzenia producent umieścił głośnik basowy, port AUX, wejście microUSB służące do ładowania Solitaire1, a także przycisk reset. Na spodzie umieszczono gumę antypoślizgową. 

Dźwięk wydobywający się z głośnik LAMAX Solitaire1 stoi na wysokim poziomie. Pierwsza rzecz jaką zauważa się po puszczeniu muzyki to mocne i soczyste basy, które sprawiają, że mocne brzmienia brzmią jeszcze bardziej brutalnie. Głośnik został wyposażony w bierną membranę, która pochłania wibracje powietrza znajdujące się w wewnątrz głośnika i przetwarza je na masywne basy. Pomimo mocnych basów dźwięk jest czysty i nie jest przytłumiony co jest bardzo ważne. Wysokie i średnie tony schodzą tutaj jednak na drugi plan i mogłby być lepiej podkreślone. Wrażenia z słuchania muzyki przy pomocy Solitaire1 są jednak bardzo pozytywne. Jest on donośny, więc z łatwością poradzi sobie z rozkręceniem imprezy – łączna moc przetworników to 20 W. 

Głośnik korzysta z technologii Bluetooth 4.2, która zapewnia czysty i stabilny sygnał. Bardzo ważną cechą jest to, że podczas oglądania filmików na YouTube czy też seriali na Netflix lub HBOGo dźwięk nie jest opóźniony. Jest to jedna z najbardziej irytujących rzeczy w tego typu urządzeniach, która na całe szczęście tutaj nie występuje. Zasięg technologii to około 15 metrów. 

W głośniku LAMAX Solitaire1 znajdziemy baterię o pojemności 6000 mAh, co jest pozytywnym zaskoczeniem. Przy takiej baterii głośnik potrafi grać przez około 10 godzin jeśli korzystamy z bezprzewodowej technologii przesyłania dźwięku. Jeśli wykorzystamy port audio jack 3,5mm spokojnie można osiągnąć wynik podawany przez producenta – 12 godzin pracy na jednym ładowaniu. Bateria ładuje się do pełna w 3 godziny. 

Jak wcześniej wspomniałem, głośnik może służyć jako zestaw głośnomówiący. Jakość rozmów przez Solitaire1 jest poprawna, zarówno rozmówca jak i odbiorca słyszą siebie stłumionych. 

Głośnik LAMAX Solitaire1 to urządzenie godne polecenia. OFeruje to czego oczekuje się od tego typu urządzeń – posiada niesamowitą baterię, która zapewnia długą pracę, świetny bas oraz krystaliczny dźwięk, który zamknięty jest w stylowej obudowie. Za cenę 250 PLN jest to głośnik wart swoich pieniędzy.