Test ładowarki samochodowej Green Cell

Test ładowarki samochodowej Green Cell

15/07/2019 0 przez PZ

Każdy kierowca lub towarzyszący mu pasażer to zna – będąc cały dzień w biegu, można zapomnieć o baterii w smartfonie. Dlaczego by więc nie wykorzystać postoju w korku lub po prostu dłuższej podróży do prędkiego podreperowania stopnia naładowania naszego telefonu? Pomóc może w tym 3-portowa ładowarka samochodowa marki Green Cell.

Niezbędna w podróży

Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie długą podróż lub jazdę po nieznanym nam mieście bez dostępu do nawigacji. Wielu kierowców nie inwestuje w dedykowane urządzenia pomagające poruszać się po mieście, a zwyczajnie korzysta z map Google dostępnych z poziomu smartfona. Te jednak na dłuższą metę potrafią “pożreć” sporo energii. Dlatego ładowarka samochodowa w takich przypadkach to mus. Warto jednak pochylić się nad taką, która nie dość, że zapewni nam szybkie ładowanie, to w dodatku możemy podłączyć do niej więcej niż jedno urządzenie. A taka właśnie jest 3-portowa ładowarka Green Cell.

Raz, dwa, trzy i naładowane

Ładowarce Green Cell w kategorii estetyki nie można nic zarzucić. Użyty czarny plastik prezentuje się stylowo i nie odznacza się bardzo na tle wnętrza auta. Porty USB są podświetlane na niebiesko, dzięki czemu łatwiej je odnaleźć wzrokiem, gdy podróżujemy nocą.

Wiemy jednak doskonale, że wygląd to nie wszystko i najważniejsze siedzi w środku. Na pierwszym planie występuje tutaj technologia Qualcomm Quick Charge 3.0, która pozwala naładować urządzenie obsługujące ten standard kilkukrotnie szybciej niż zwyczajne ładowanie. Dzięki temu nawet krótka przejażdżka pomoże podładować smartfona nawet o parędziesiąt procent.

Ładowarkę wyposażono w 3 porty USB. Pierwszy z nich, oznaczony kolorem zielonym, jest portem pracującym we wspomnianej wyżej technologii. Pozostałe dwa to porty Smart pozwalają dopasować odpowiednie zasilanie do podłączonego urządzenia. Wszystkie generują łącznie 42 W mocy.

Wrażenia

Ładowarka w dobrym, sędziwym (bo 15-letnim) Punciaku wprowadzała, jakby nie patrzeć, mały powiew technologicznej świeżości. Przejdźmy jednak do najważniejszych kwestii. Akcesorium bardzo dobrze wpasowuje się w gniazdko zapalniczki, nie ma zbędnych luzów, jest pewnie osadzona. Od razu po odpaleniu silnika możemy podłączać się z naszymi sprzętami. Ładowarce niestraszne są polskie drogi, nawet te najbardziej wyboiste nie spowodowały przerwania procesu ładowania.

Wady? Jedyne do czego można się przyczepić to ciasne rozmieszczenie portów, co może przeszkadzać komuś posiadającemu kable o grubszych końcówkach. Jeśli już w temacie przewodów jesteśmy, to również miło byłoby uświadczyć go w opakowaniu razem z ładowarką.

Krótko podsumowując

Nie da się ukryć, że ładowarka samochodowa to w obecnych czasach gadżet wysoce niezbędny. Prezentowany model Green Cella spełnia swoją rolę znakomicie. Jakość produktu stoi na wysokim poziomie, w przeciwieństwie do jego ceny, która obecnie wynosi 49,95 zł w sklepie Świat Baterii. Jeśli więc szukacie akcesorium, do którego możecie podłączyć parę urządzeń i chcecie mieć pewność, że nie zostaną one uszkodzone, śmiało przyjrzyjcie się Green Cellowemu urządzeniu.