Test obudów komputerowych w przedziale cenowym 100-600 złotych, który ma na celu uświadomić nas w co warto zainwestować

Cooler Master Haf 932 Advanced

.

Przednia część kartonu wygląda bardzo ciekawie. Potężny napis HAF i prześwietlony obrazek obudowy wyglądają bardzo solidnie i zachęcająco.

Tył jest również dopracowany, a wszystko utrzymane jest w ciemnej kolorystyce i obudowa została zamieszczona w całej swojej okazałości na pudle.

Obudowa waży aż 13.4 kg !! Jest najcięższa i największa ze wszystkich przedstawionych w teście obudów, a jej wymiary to (W)243 x (H)560 x (D) 564 mm

Strona producenta z danymi szczegółowymi:

http://www.coolermaster-usa.com/product.php?product_id=3037

Przód wygląda bardzo solidnie i akurat widzimy ją z wyjętym regulatorem obrotów. Moduł z dwoma złączami USB 3.0 jest dołączony do obudowy. Obudowa standardowo na zatokach posiada siatki przeciwkurzowe, które wcześniej zdjąłem.

W górnej części przedniej ścianki umieszczono cztery złącza USB 2.0 , złącze Fire Wire, złącze e-Sata, wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe i dwie bardzo mocne diody od dysku i przycisku power, które od razu odłączyłem.

Na górze znajdują się przyciski Power i Reset, oraz półeczka wyłożona zdejmowalną gumą.

Pod gumą mamy otwory przydatne przy zakładaniu chłodzenia wodnego.

Za półeczką mamy ciekawy wlot powietrza.

Przednie zaślepki są wyjmowane bardzo łatwo, gdzie wystarczy nacisnąć ten zaczep.

Boczna ścianka obfituje w napis HAF, 200mm wentylator i przyciemnianą szybkę .

Szybka…

Śledzie są oczywiście odkręcane. Wentylator 140mm i zasilacz montowany na dole, oraz otwory na chłodzenie wodne widnieją na kolejnym zdjęciu.

Tylny wentylator i otwory na chłodzenie wodne.

Obudowa wyposażona jest standardowo w 4 wentylatory. Tył 140mm, góra 200mm, przód 200mm, bok 200mm. Do już istniejących można jeszcze dołożyć jeden 120mm na dole obudowy. Zamiast bocznego mamy możliwość zamontowania czterech wentylatorów 120mm, a zamiast górnego dwóch 140mm, bądź 120mm.

Boczny wentylator 200mm.

Górny 200mm

Przedni 200mm.

Środek utrzymany jest w czarnej przestrzeni. Świetne zatrzaski na napędy optyczne, solidność wykonania  i rewelacyjne montowanie dysków to kolejny atut tej obudowy.

Dyski po prostu wkładamy w szyny, które mają standardowo zamontowane gumy antywibracyjne, a następnie szynę wprowadzamy do kieszeni na dyski. Dzięki temu możemy zamontować dyski błyskawicznie.

Wspomniane wcześniej kieszenie na dyski.

Miejsca na ułożenie kabli jest dosyć sporo.

Tak wygląda Cooler Master zmontowany i będący w trybie pracującym.  Obudowa z pewnością zmieści praktycznie każde chłodzenie. 

Zdjęcie zrobione po ciemku, gdzie ukazuje podświetlenie przedniego wentylatora.

Obudowę możemy obstawić na zwykłych nóżkach, albo na kółkach, które niezwykle ułatwiają sprawę, bo przesunąć tego kloca po ziemi nie jest łatwo.  Obudowa zbudowana jest niczym pancerny pojazd, a świetny system otwierania ścianek bocznych ułatwia nam użytkowanie. Jedyny mały mankament to, gdy obudowa stoi na kółkach potrafi czasami lekko wibrować, przez co tworzy się efekt pudła rezonansowego, lecz na zwykłych nóżkach ten efekt nie występuje i jest równie cicha co Zalman. Wentylatory na 5v są niesłyszalne, na 12v minimalnie słyszalne, w zasadzie dyski je zagłuszają.

Cena: 475 zł

Testy i opisy poniższych obudów zostały przeprowadzone przez  Ceassar.

 

Baner zgody na pliki cookie od Real Cookie Banner