Komputery poleasingowe to dobre rozwiązanie dla każdego, kto marzy o dobrym sprzęcie w rozsądnej cenie. Obecnie wiele sklepów (także internetowych) ma w swojej ofercie komputery i laptopy poleasingowe. Mimo że zakup używanych komputerów może budzić pewne wątpliwości, nie należy bać się takiego rozwiązania.
- Leasing, co to właściwie jest?
- Komputery poleasingowe, laptopy poleasingowe – jak wybrać?
Zakup nowego fabrycznie sprzętu nie zawsze wiąże się z tym, że będzie on nam służył lepiej niż używany. Tak jest właśnie w przypadku komputerów. Komputery używane, zwłaszcza te poleasingowe, są często sprzętem wysokiej klasy, gdyż wykorzystywanym przeważnie przez firmy. Fakt ten wiąże się także z tym, że komputery czy laptopy poleasingowe mają dobre wyposażenie i są bardzo wydajne.
Leasing, co to właściwie jest?
Leasing jest coraz częściej stosowaną umową cywilno-prawną. Polega na tym, że leasingodawca „wypożycza” leasingobiorcy określony sprzęt. Leasingobiorca płaci za możliwość jego użytkowania określone miesięczne raty. Po zakończeniu umowy leasingowej użytkownik danego sprzętu może go odkupić. Jednak często po prostu zwraca go leasingodawcy. Właśnie między innymi dzięki temu na rynku dostępne są komputery używane o bardzo dobrej jakości. Dzieje się tak też dlatego, że firmy inwestują duże fundusze w sprzęt, który będzie niezawodny. Komputery poleasingowe i laptopy poleasingowe to przeważnie klasa biznesowa. Charakteryzuje je między innymi:
- mocniejsza konstrukcja,
- trwalsza obudowa,
- bardzo funkcjonalne oprogramowanie.
Poza tym laptopy i komputery poleasingowe mają też dodatkowe funkcje zabezpieczające. Wszystkie te cechy sprawiają, że (gdy chcemy zaoszczędzić na sprzęcie) często lepiej jest kupić komputer używany poleasingowy niż nowy, ale tańszy, a co za tym idzie – gorzej wyposażony.
Komputery poleasingowe, laptopy poleasingowe – jak wybrać?
Jeśli postawimy na komputery poleasingowe to przed kupnem odpowiedniego sprzętu musimy się zastanowić, do czego on ma nam służyć. Czy także do czynności zawodowych, czy może ma to być komputer do rozrywki (nieskomplikowanych gier, słuchania muzyki, oglądania filmów). Gdy ustalimy już priorytety, będziemy wiedzieli, na jaki komputer używany postawić. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na konkretną specyfikację komputera czy laptopa poleasingowego oraz na okres użytkowania objęty gwarancją i system operacyjny (czy jest licencjonowany i jaką ma wersję językową).
Laptopy poleasingowe i komputery poleasingowe to bardzo szeroka oferta, wśród której każdy może znaleźć coś dla siebie. Ważne jest (a nawet najważniejsze), aby komputery używane kupować z zaufanych źródeł.