Asustor wprowadził nową wersję oprogramowania ADM, tym razem sygnowanej liczbami 3.0.
Zmiany dotknęły przede wszystkim layoutu i funkcjonalności interfejsu. Celem ADM 3.0 jest ułatwienie użytkownikowi obsługi NAS-a. Producent tworząc nową wersję softu wzorował się na rozwiązaniach stosowanych w urządzeniach mobilnych.
Czytelny interfejs
Pierwsza z wprowadzonych zmian dotyczy wielkości ikon, która teraz może być automatycznie dostosowana do rozdzielczości pulpitu; to samo dotyczy okienek aplikacji. Zmianę tę wprowadzono po to, by użytkownik nie musiał wpatrywać się w mało czytelny interfejs.
Stan po kontrolą
ADM 3.0 posiada także modyfikowalne widżety – czyli graficzne elementy pozwalające na komunikację pomiędzy użytkownikiem a programem. Dzięki ich personalizacji, administratorzy mogą monitorować stan NAS-a w czasie rzeczywistym. W kontrolowaniu pracy urządzenia pomagają też aplikacje Storage Manager i Activity Monitor.
Uwaga, admin przemawia!
Nowe oprogramowanie wprowadza również system powiadomień, pozwalających administratorom na zaplanowanie publikacji wiadomości dla pozostałych osób korzystających z NAS-a. Jeśli admin chce, taki komunikat może pojawić się nawet przed zalogowaniem lub przed wylogowaniem się użytkownika.
Szkoda czasu na logowanie
Konieczność bycia zalogowanym nie jest także potrzebna do skorzystania z szybkiej pomocy online, czy uruchomienia aplikacji: Photo Gallery, SoundsGood, LooksGood i Surveillance Center. Do uzyskania łatwego dostępu do popularnych apek, wystarczy dodać specjalny skrót na pulpicie.
NAS łączy
Nowy soft to również łatwiejsze łączenie się z NAS-em za pośrednictwem telefonu lub komputera. ADM 3.0 upraszcza konfigurację routera. Nawet jeśli urządzenie mobilne użytkownika jest podłączone do sieci lokalnej lub działa w środowisku z wieloma routerami. Użytkownik nadal bez problemu powinien mieć dostęp do dysku sieciowego z każdego miejsca i o każdej porze.
Twój NAS, twój wybór
Co więcej, użytkownik sam będzie mógł zdecydować czy urządzenie będzie wykorzystywać do biznesu, czy własnego użytku. Przy konfigurowaniu NAS-a wybór ten spowoduje instalację różnych pakietów aplikacji, przeznaczonych albo do domu, lub też do pracy.
Źródło: Asustor