Znany producent dysków sieciowych NAS wprowadził właśnie wersję beta nowego systemu operacyjnego. Na jakie nowości mogą liczyć posiadacze produktów Asustora?
Celem nowej wersji oprogramowania jest zwiększenie ochrony danych, wydajności i elastyczności dostępu do sieci. ADM 2.7 ma osiągnąć to wszystko dzięki ulepszonemu jądru Linuksa Kernel, w najnowszej wersji 4.4.24.
Pierwszą ze zmian, jakie niesie ze sobą ADM 2.7, to ulepszona w stosunku do poprzedniej wersji funkcja EZ Connect, pozwalająca na łatwiejszą konfigurację przekierowania portów. Opcja ta powinna przypaść do gustu zwłaszcza technologicznym laikom i osobom, które sprawnie obsługują komputer, ale ich wiedza nie jest zbyt zaawansowana.
Złośliwość przedmiotów martwych często powoduje, że urządzenie rozpoczyna proces aktualizacji wtedy, gdy pamięć operacyjna NAS-a jest już i tak obciążona. Dlatego ADM 2.7 pozwala ustawić harmonogram działań, tak by aktualizacje były dokonywane wtedy, kiedy będzie to najbardziej wygodne dla użytkownika.
Kolejnym usprawnieniem jest opcja przyłączania folderów, jakimi posługują się klienci, do eksplorera plików ADM. Taki zabieg ułatwia administratorom udostępnianie folderów konkretnym użytkownikom, pracującym nad zleceniem i potrzebującym danych od klienta. Ma to także poprawić bezpieczeństwo plików, by dane nie wpadły w niepowołane ręce.
Nowe oprogramowanie daje też możliwość, by sygnał przekazywany przez dostawcę mógł być rozprowadzany przez NAS-a. Powinno to ułatwić konfigurację routera osobom, które korzystają z zamkniętego układu w sieci.
By zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi korzystającemu z dysku sieciowego, Asustor wyposażył ADM 2.7 w kilka warstw ochronnych. Pierwszą z nich jest firewall ADM Defender. Druga dotyczy ochrony samego połączenia, automatycznego wylogowywania czy 2-stopniowego systemu weryfikacji. W skład trzeciej wchodzi aplikacja MyArchive i jej zdolność do tworzenia backupu, gdy system jest wyłączony, a także algorytm szyfrujący AES 256-bitowy i program antywirusowy.
Oprogramowanie ADM 2.7 można pobrać ze strony Asustora.
Źródło: Asustor