Fractal Design Core 3300 – obudowa warta swojej ceny

Wygląd i ogólna specyfikacja urządzenia.

Obudowa trafiła do nas w brązowym opakowaniu, które posiada na swoim tle czarne nadruki, szkic obudowy, specyfikację techniczną oraz opis poszczególnych elementów obudowy.

Z wyglądu obudowy można wywnioskować, że produkt jest obudową typu Midi Tower i do takiej kategorii ją zaliczono., lecz może pomieścić w sobie płyty główne w standardach Micro-ATX, Mini-ITX, XL-ATX a także ATX. Stylistyka obudowy jest bardzo stonowana i estetyczna. Proste kształty oraz dobrze umiejscowione porty z pewnością zachęcają do rozważenia jej zakupu.

Na pochwałę zasługuje również przedni panel, który został wykonany z plastiku o bardzo dobrej jakości, który przypomina szczotkowane aluminium. Po bokach znajdziemy powierzchnie, które mają poprawić przepływ powietrza.

Na górze znajdują się przyciski Power i Reset oraz gniazda audio 3,5 cala i dwa porty USB 3.0, a także  dwie kieszenie na napędy 5,25 cala i na dole obudowy znajdziemy również logo firmy.

Boczne blachy zostały wykonane bardzo dobrze. Na lewej blasze znajdziemy miejsce na zamontowanie wentylatora o rozmiarze 120 lub 140mm.

Z tyłu obudowy znajdziemy perforowaną powierzchnię, która odpowiada za przepływ powietrza, a pod nią znajdziemy grill, który posiada już wmontowany 140mm wentylator.

Środkowa część obudowy została pomalowana jak zewnętrzna część na kolor czarny. Wewnątrz znajdziemy miejsce na 170mm lub dłuższy zasilacz komputerowy, trzy wewnętrzne wnęki 3×3,5 cala oraz dwie wnęki 2×2,5 cala obok tacki na płytę główną. W środku podłączymy również chłodzenie o wysokości maksymalnej do 185mm oraz GPU o maksymalnej długości do 430mm, jednakże pod warunkiem, że na wysokości karty graficznej nie będzie zamontowanego dysku twardego. Jednak jeśli dysk twardy znajduje się na jej drodze, to niestety nie mamy co marzyć, ponieważ wtedy długość karty graficznej zmniejsza się do 255mm. W środku znajdziemy również miejsce dla siedmiu slotów rozszerzeń.

Z przodu jak i z tyłu zamontowano wentylator z serii R2, którego rozmiar wynosi 140mm.

Poza tymi udogodnieniami znajdzie się również miejsce dla chłodzeń wodnych, które potrzebują sporo miejsca, ponieważ na tylnej tacce znajdzie miejsce dla 120 milimetrowego radiatora, a na górnej oraz frontowej tacce od 240 do 280mm. Warto uznać to za wielki plus, ponieważ w obudowach do 250 złotych bardzo rzadko znajdziemy tak przydatne rozwiązania.

Baner zgody na pliki cookie od Real Cookie Banner