Jak wyciągnąć najwięcej ze swojej kamery sportowej?

Coraz większą popularność zyskują kamery sportowe. W wielu miejscach sprzyjających aktywności i wypoczynkowi można spotkać ludzi, którzy za ich pomocą chcą uwiecznić wspomnienia. Jak jednak wycisnąć ze swojego GoPro maksimum? Co zrobić aby film z wakacji był interesujący i ciekawy? Oto cztery proste kroki.

Po pierwsze trzeba zrozumieć wady i zalety takiej kamery. Niewątpliwą zaletą jest jej szerokokątny obiektyw, który jest w stanie pokazać bardzo dużo z akcji, która się dzieje. Pewną wadą jest jednak ten właśnie obiektyw, który powoduje, że obraz jest zniekształcony. Filmując z bliska taką kamerą zarejstrujemy wielkie nosy lub inne zniekształcone cechy. Aby otrzymać ciekawy materiał należy unikać zbliżeń twarzy. Jedno zbliżenie na twarz w filmie da bardzo ciekawy efekt ale już więcej będzie powodowało po prostu zmęczenie u widza.

Po drugie światło. Nic tak nie psuje materiału jak złe oświetlenie. Zgodnie ze sztuką, słońce powinniśmy trzymać za plecami aparatu. Proste i oczywiste. Co jednak jeśli niebo jest „zaciągnięte”, pochmurne i nie widać słońca? Otrzymamy albo białe wypalone niebo albo ciemne twarze. Rozwiązanie jest w miarę proste. Zobacz na kompasie w telefonie gdzie jest północ, oszacuj gdzie teraz powinno być słońce i już wiesz jak się ustawić. Ten prosty zabieg ułatwi kamerze pracę a Ty otrzymasz lepszy materiał.

Po trzecie stabilizacja. Jeśli cały materiał jest rozbiegany, trzęsie się i rusza, wówczas dla widza taki film będzie po prostu męczący. Można temu zapobiec stawiając kamerę na statywie lub mocując uchwytem drzewa. Można też zainwestować z porządny trzyosiowy gimbal, który będzie posiadał odpowiednie mocowanie dla kamery sportowej. Jeśli większość materiału będzie stabilna, wówczas główny element filmu, ten gdzie dzieje się najwięcej akcji, będzie trzęsący uzyskamy efekt wzmocnienia, dodatkowej dynamiki. Wówczas taki ruchomy obraz będzie bardzo pożądany.

Po czwarte nakręć dodatkowy materiał normalną kamerą, choćby telefonem komórkowym. Szeroki kąt obiektywu potrafi być męczący więc warto normalnym obiektywem nakręcić przygotowania albo element podróży do miejsca akcji. Warto stworzyć historię, która opowie o Twojej przygodzie. Następnie główną akcję nakręć kamerą sportową a potem stwórz jeszcze trochę materiału, takiego po części głównej. Wtedy twoja historia będzie kompletna i ciekawa. Z miłą chęcią będziesz ją pokazywać znajomym po powrocie do domu.

Więcej informacji na: http://feiyu-tech.pl/gimbale-do-kamer-sportowych

Źródło: Feiyu-Tech

Baner zgody na pliki cookie od Real Cookie Banner