Raidmax Hyperion – test obudowy m-ATX w cenie do 250 złotych

Bo liczy się wnętrze.

Wnętrze obudowy zostało podzielone na dwie komory. Po prawej stronie znajduje się przestrzeń dla zasilacza, którego wymiar nie powinien przekraczać 150 mm oraz kosze na 2 dyski 3,5 cala. Jest tutaj również element montażowy, do którego można przytwierdzić 2 dyski 3,5/2,5 cala lub 2 wentylatory 120 mm. Można również w tym miejscu zainstalować chłodnicę do chłodzenia cieczą. A skoro o chłodzeniu mowa, to w  obudowie można zamontować do 9 wentylatorów 120 mm. Na przodzie można zmieścić dwa śmigła 120/140 mm lub 1x 200 mm. Niestety nie ma tam żadnego filtra przeciw- kurzowego a instalowane tam wentylatory, jeśli zdecydujemy się na przytwierdzenie ich od zewnętrznej strony, powinny być raczej w wersji slim , ponieważ front jest całkowicie zabudowany a  śmigła mogą czerpać powietrze tylko z otworu na spodzie przedniego panelu. Na topie obudowy można zmieścić 2 wentylatory 120 mm lub jeden 140 mm/ 200 mm. W zestawie z obudową otrzymujemy dwa śmigła 120 mm z niebieskim podświetleniem. Kolejny  zainstalowany wentylator 120 mm znajduje się tyle obudowy. Ten nie posiada podświetlenia. Kolejne 2 wentylatory można umieścić na podłodze przedziału na płytę główną. Miejsca te mogą  zamiennie  pomieścić 2 dyski 2,5 cala.

Skoro o przestrzeni na mobo mowa, to obudowa umożliwia instalację płyt głównych o rozmiarze m-ATX i ITX. Maksymalna długość  karty graficznej to 325 mm, a chłodzenia CPU to 160 mm.
W podstawie pod płytę główną znalazły się dwa sporej wielkości otwory zaopatrzone w gumowe przepusty. Umożliwiają one  prowadzenie przewodów między obiema komorami obudowy.

Baner zgody na pliki cookie od Real Cookie Banner