Wygląd i wykonanie
AirLive CW-720IR to bardzo mała kamera – jest wielkości paczki papierosów (dokładne wymiary to 5 x 55 x 35 mm) Jest też bardzo lekka, waży niecałe 100 gram. Obudowa jest zrobiona z białego, błyszczącego plastiku, który wygląda dość elegancko. Cała kamera jest solidnie wykonana, plastik użyty do stworzenia obudowy ma odpowiednią grubość.
Głównym elementem kamery jest obiektyw oraz pierścień do regulacji ostrości. Pierścień pokryty jest cieniutką warstwą gumy, co ułatwia dokładną regulację ostrości obrazu. Poniżej znajduje się dioda IR LED oraz logo AirLive. Obok obiektywu producent umieścił też otwór mikrofonu.
W dolnej części obudowy producent umieścił złącze zasilania, port RJ-45, wyjście audio (mini jack 3,5 mm) oraz przycisk reset ukryty w niewielkim otworze.
Na lewym boku znajduje się złącze antenowe, do którego należy przykręcić antenę, a także kolejne otwory wentylacyjne.
Prawy bok zawiera slot na karty pamięci microSD (o maksymalnej pojemności 64 GB) oraz otwory wentylacyjne.
Na górze obudowy znalazły się otwory wentylacyjne. Podczas używania kamera jest umiarkowanie ciepła.
Tylna ścianka to znowu otwory wentylacyjne, poza tym otwór do montażu uchwytu oraz naklejka z informacją o podstawowych parametrach urządzenia.
Na osobny opis zasługuje uchwyt montażowy. Jest to kilkuelementowa konstrukcja, którą należy przed pierwszym użyciem złożyć. W skład całego uchwytu wchodzi podstawa, nóżka i element łączący kamerę oraz uchwyt. Niestety przez to całość jest bardzo łatwo poluzować. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłby jednoczęściowy uchwyt.