[toc]

Konfiguracja

 

Producent deklaruje, że jest to urządzenie Plug&Play (podłącz i używaj), a jego ewentualna konfiguracja jest bardzo prosta. Wystarczy podpiąć repeater do gniazdka elektrycznego oraz wcisnąć przycisk szybkiej konfiguracji WPS na urządzeniu, oraz na routerze, a urządzenia same powinny nawiązać ze sobą połączenie.

Niestety, sporo routerów nie wspiera standardu WPS. W takiej sytuacji użytkownik zmuszony będzie sięgnąć po krótką instrukcje obsługi znajdującą się w zestawie. Niestety nie jest dostępna w języku polskim, ale rekompensują to obrazki, dzięki którym każdy powinien zrozumieć, co należy robić.

Po podłączeniu urządzenia do gniazdka sieciowego utworzona zostanie nowa sieć WiFi o nazwie PENTAGRAM. Należy połączyć się z nią z dowolnego urządzenia wspierającego łączność bezprzewodową – laptopa, tabletu lub smartfona. Po nawiązaniu połączenia należy uruchomić przeglądarkę internetową, a następnie w pasku adresu wpisać adres: http://re.pentagram.eu, aby wejść do panelu administracyjnego, z poziomu którego można zarządzać urządzeniem.

Uwaga! Jeżeli istnieje możliwość, że nasz egzemplarz był już wcześniej gdzieś używany, to po włączeniu urządzenia do prądu należy je zresetować wciskając przycisk RESET przez około 10 sekund. W przeciwnym razie sieć bezprzewodowa nie zostanie utworzona i nie będzie możliwości połączenia się i skonfigurowania jej.

Logowanie do panelu administracyjnego polega na wpisaniu hasła, które zostało podane w instrukcji obsługi. Niestety podobnie jak instrukcja obsługi, panel nie jest dostępny w języku polskim. Po udanym logowaniu należy nacisnąć przycisk Open Scan oraz wybrać swoją sieć bezprzewodową oraz podać do niej hasło. Domyślnie wzmocniona sieć emitowana przez repeater zostanie nazwana tak samo jak sieć emitowana przez router, jednak przy pierwszej konfiguracji warto zmienić jej nazwę, aby sprawdzić czy faktycznie wszystko działa i urządzenia łączą się ze wzmacniaczem sygnału.

Po zapisaniu zmian urządzenie zostanie zresetowane i w teorii wszystko powinno działać. W praktyce często występują inne błędy spowodowane np. niepoprawnym skonfigurowaniem routera, dlatego zaopatrując się nawet w tak przyjazny dla użytkownika sprzęt warto mieć na uwadze, że może być potrzebna pomoc kogoś posiadającego wiedzę na temat sieci komputerowych.

Panel administracyjny pozwala również na zarządzanie użytkownikami, zabezpieczeniami i aktualizacje oprogramowania.

p1

p2

p3

p4

p5

 

p6

p7

p8

 

Przez PCElite.pl

4 thoughts on “Wzmacniacz sygnału Wi-Fi Actina Cerberus P6805 – praktyczny test”
  1. Kupiłem to cudo jakieś 3 miesiące temu i do tego czasu działał bardzo dobrze, mimo słabego sygnału jaki dochodził do repeatera prędkość była wysoka. Ale ostatnio nie chce działać, nawet jak jest niedaleko routera w pełnym zasięgu to dioda miga raz na zielono, raz na pomarańczowo co powoduje że pełna prędkość jest tylko przez chwilę a potem spada do kilkunastu kB/s. Nie wiem skąd taka zmiana. Zepsuł się?

      1. Niby teraz działa. Problem leżał raczej w konfiguracji sieci/routera do którego się łączyłem

  2. a ja mam to cudo router mam na dole w pokoju (router Huawei od CP), a wzmacniacz w drugim pokoju na gorze.Pala sie trzy kontrolko na zielono ale szybkosc internetu sie nie zwiekszyla a malo tego nawet potrafi sie zawiesic .Gdzie jest blad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by MonsterInsights